מארב אבנים ליד תקוע: נהגת נפצעה

צעירים פלסטינים רגמו באבנים כלי רכב ישראליים בכביש שמוביל לי-ם. רעולי פנים ניסו להוציא את הנהגת בכוח מרכבה, בעטו והכו אותה. היא פונתה לביה"ח במצב קל. האזינו לנהגת משחזרת את רגעי הפחד לאחר שנחלצה: "אל תסעו משם"

מארב מסוכן בגוש עציון: צעירים פלסטינים תקפו הבוקר (רביעי) באבנים כלי רכב של ישראלים שנסעו על הכביש בין תקוע לירושלים, סמוך לבית סחור. נהגת נפצעה קל ושבעה כלי רכב ניזוקו. האישה שנפצעה דיווחה כי המתפרעים ניסו להוציא אותה בכוח מהרכב ובעטו בה, אך היא הצליחה להימלט. היא פונתה לבית החולים שערי צדק בירושלים. לידי חדשות 2 Online הגיעה הקלטה של דברי הנהגת זמן קצר לאחר האירוע המטלטל: "אתם לא מבינים כמה זורקי אבנים יש בכביש!"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מבית החולים נמסר כי היא נפגעה מיידוי אבנים ומבעיטות בכל חלקי גופה. בהקלטה נשמעת הנהגת המבוהלת אומרת: "תקשיבו לי, מי שיוצא עכשיו מהבית שלא ייסע משם. אתם לא מבינים כמה ערבים יש שזורקים אבנים ואין שם אפילו חייל אחד! הגעתי למחסום וצרחתי עליהם שהם חייבים לשלוח לשם את הצבא. אין שם אף אחד!".

במשטרה התקבל דיווח על ירי שביצעו מתנחלים לעבר הפלסטינים שזרקו את האבנים ליד בית סחור. הפלסטינים דיווחו על שני פצועים באירוע, שפונו לבית החולים בבית לחם. משטרת תחנת עציון מרחב חברון פתחה בחקירה.

בלילה, סמוך לחצות, הגיעה ההסלמה גם לכביש 6, כשבקבוקי תבערה הושלכו לעבר הכביש המהיר, סמוך לטירה. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. 

אירוע רודף אירוע:

00:00: בקבוקי תבערה הושלכו סמוך למחלף אייל בכביש 6. לא דווח על נפגעים.

08:50: אבנים הושלכו על רכבים ישראלים סמוך לתקוע. ישראלית נפצעה קל לאחר שניצלה מניסיון חטיפה. נזק נגרם ל-7 כלי רכב.

09:00: 15 בקבוקי תבערה מוכנים להפעלה אותרו על גג בית בשכונת א-טור במזרח ירושלים. מפרטים ראשוניים עולה כי בקבוקי התבערה הושלכו בשולי כביש 6 באזור מחלף אייל. המשטרה פתחה בחקירה לבירור נסיבות המקרה.

10:45: מחבלת דקרה אזרח ישראלי בעיר העתיקה בירושלים סמוך לשער האריות ופצעה אותו קל. היא נורתה על ידי הפצוע ונפצעה קשה. 

מארב מתוכנן למכוניות (הצלה יו"ש בית סחור)

גם בירושלים נמשכת המתיחות הביטחונית, כשבפעילות יזומה של מג"ב בשכונת א-טור, אותרו על גג בית 15 בקבוקי תבערה מוכנים להשלכה. תפיסה זו מצטרפת לתפיסה נוספת של בקבוקי תבערה יום קודם על גג מסגד בא-טור.

מפקד גדוד קדם במג"ב ירושלים, סנ"צ אביעד כתפי, אמר כי "מדובר בתפיסה חשובה של בקבוקי תבערה המסכנים את הלוחמים. נמשיך לפעול בעירנות ובדריכות מבצעית מלאה במטרה להחזיר את השקט ולשמור על ביטחון התושבים".

ההפגנה ביפו, אתמול (yaffa48.com)

אמש הגיעו המהומות גם ליפו, כש-6 שוטרים נפצעו בעימותים שפרצו במהלך הפגנה לא מורשית. עשרות ערבים תושבי העיר הפגינו במחאה על הר הבית, הניפו את דגלי פלסטין וחסמו את רחוב יפת בעיר. המפגינים השליכו אבנים על מכוניות ושוטרים, ושישה חשודים מבין המתפרעים נעצרו.

אתמול העימותים נמשכו באזור ירושלים: פלסטיני נורה ברגלו במהלך הפרות סדר אלימות בגדר המערכת, סמוך ליישוב הר אדר בהרי ירושלים, ופונה במצב קל-בינוני. כוח מג"ב שנקרא לטפל בהפרת הסדר הותקף על ידי מספר מתפרעים.

זמן קצר לאחר מכן עצרו לוחמי משמר הגבול פלסטיני שהגיע לצומת תפוח ועורר את חשדם. הם קראו לו לעצור וכשהתקרב הבחינו שהשליך מידו סכין יפנית. הלוחמים פתחו בנוהל מעצר חשוד עד שהוא נוטרל ונעצר. בחיפוש בכליו מצאו הלוחמים סכין מטבח נוספת.

יום של טרור: דקה אחר דקה