תחקיר: הרג הילד הפלסטיני - טעות

חקירת הירי בחג ממנו נהרג בן 12 מעלה כי הכוח הישראלי כיוון לעבר אחד המתפרעים המרכזיים רובה "רוגר", אך החטיא ופגע בטעות בילד. במקביל, כוחות הביטחון איתרו את הרובה ששימש לרצח בני הזוג הנקין

ארכיון. למצולמים אין קשר לכתבה (רויטרס)

עבד אל-רחמן שאדי, ילד פלסטיני בן 12, נורה אתמול (שני) למוות במהלך עימותים בין מתפרעים לבין כוחות צה"ל בבית לחם. תחקיר צה"ל על האירוע העלה כי הילד הפלסטיני נורה בשוגג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהתחקיר עולה כי כוח של צה"ל פעל נגד מתפרעים שיידו אבנים והשליכו בקבוקי תבערה באזור קבר רחל. במהלך הפעילות ירה אחד החיילים ברובה "רוגר" לעבר אחד מראשי המתפרעים במקום, אך החטיא ופגע בחזהו של הילד שעמוד סמוך לחשוד.

הנער שנהרג בבית לחם (טוויטר)

במקביל פרסמו היום בצה"ל גם את מסקנותיו של תחקיר נוסף - הירי בצעירה פלסטינית במחסום בחברון לפני כשבועיים. תיעוד האירוע עורר סערה בעולם לאחר שנטען כי הפלסטינית נורתה למוות למרות שלא היוותה סיכון.

תקרית הירי בחברון ("צעירים נגד התנחלויות")

על פי התחקיר, מכשיר המגנומטר במחסום צפצף עם מעברה של הצעירה. החיילים במקום ביקשו ממנה להרים את הגלבייה שלבשה וזיהו בידה סכין. בשלב זה, ביקש ממנה הקצין לזוז לאחור ולהשליך את הסכין - אך היא סירבה.

בתגובה ירה הקצין ארבע פעמים לעבר הקרקע סמוך למקום שבו עמדה, אך היא נותרה במקומה. בשלב זה, כך על פי התחקיר, החליט לירות ירייה אחת ברגלה, ובשלב זה היא ניסתה לפגוע בו באמצעות הסכין. הקצין וחייל נוסף שהיה עמו ירו שוב לעברה - ופגעו בה. בהמשך מתה מפצעיה.

הלוויית בני הזוג הנקין ז"ל (עופר חדד, חדשות 2)

בתוך כך אותר הלילה הרובה ששימש את חוליית החמאס שרצחה את איתם ונעמה הנקין ז"ל סמוך לאיתמר. במסגרת חקירת חברי החוליה עלה כי הנשק, מסוג M-16, הוסתר בחנות של אחד מהעצורים בשכם. במהלך פעילות משותפת של צה"ל ושב"כ אותר הנשק.