הותר לפרסום: נעצרו רוצחי בני הזוג הנקין

השב"כ, צה"ל והמשטרה עצרו חוליה של חמאס שחבריה אחראים לרצח בני הזוג איתן ונעמה הנקין ז"ל סמוך לאיתמר. מחקירתם עלה כי במהלך הפיגוע אחד מהם ירה בשוגג בחברו, דבר שייתכן שמנע את המשך הטבח

בני הזוג זכרם לברכה (חדשות 2)

הותר לפרסום כי השב"כ, צה"ל והמשטרה הצליחו לעצור את חברי החוליה שאחראית לרצח בני הזוג איתם ונעמה הנקין זכרם לברכה סמוך לאיתמר בראשית החודש. הם נעצרו כיממה לאחר ביצוע הפיגוע, הועברו לחקירת השב"כ שם הודו במעורבותם במקרה. אחד החשודים נפצע במהלך הפיגוע מירי של חברו, ויחידת המסתערבים של הימ"מ עצרה אותו במבצע מורכב בבית החולים בשכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת החקירות בשב"כ עד כה עולה כי החוליה אשר משתייכת לחמאס בשכם מנתה 5 פעילים אשר לכל אחד מהם תפקיד מוגדר - פעיל אחד פתח ציר, ברכב שבו נסעו המפגעים נסעו שלושה פעילים - נהג ושני יורים וכן מפקד חוליה שלא היה ברכב. כמו כן נעצרו מספר חשודים בסיוע להם.

חברי החוליה מסרו בחקירתם כי בערב הפיגוע ביצעו שניים מהם נסיעה בציר שבו ירו למוות בבני הזוג ובחרו את הנקודה ממנה יפתחו לעבר המכונית באש. לאחר מכן אספו את יתר חברי החוליה, כאשר אחד מהם יצא לבצע פתיחת ציר. עם קבלת האישור לכך שהציר 'נקי', יצאה חוליית הירי לנסיעה, זיהתה את רכבם של משפחת הנקין וביצעה לעברם ירי.

לאחר עצירת הרכב, שניים מחברי החוליה יצאו מרכבם וביצעו ירי נוסף, מטווח קרוב מאוד, לעבר יושבי הרכב. תוך כדי הירי הזה נורה בטעות אחד המחבלים בידו על ידי חברו, ואקדח שהיה ברשותו נפל ונותר בשטח. אקדח זה נתפס על ידי כוחות הביטחון וסייע למהלך החקירה. ייתכן שרק כך ניצלו ארבעת ילדיהם של בני הזוג, שנותרו במושב האחורי של כלי הרכב.

חברי החוליה שנעצרו (דוברות שב"כ)

בנוסף מסרו חברי החוליה כי היו מעורבים בשבועות האחרונים בשני פיגועי ירי ללא נפגעים: בפיגוע לעבר רכב ישראלי בסמוך לכניסה לקדומים ב- 30.8.15 נפגע רכבו של רונן אדרי, תושב שבי שומרון, ממספר קליעים. למרבה המזל לא היו באירוע זה נפגעים בנפש. פיגוע נוסף בוצע אף הוא באזור.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב: "אני מבקש לשבח את אנשי שירות הביטחון הכללי שפענחו את הרצח הנורא של בני הזוג הנקין ליד שכם. הם פעלו במהירות רבה מאוד וגם תפסו את המרצחים. אנחנו מפעילים יד חזקה נגד הטרור וגם נגד המסיתים. אנחנו פועלים בכל החזיתות. הוספנו כארבעה גדודים לסד"כ הכוחות של צה"ל ביהודה ושומרון ואלפי שוטרים בירושלים".

"המשטרה נכנסת לעומק השכונות הערביות כפי שלא נעשה בעבר. אנחנו נהרוס בתי מחבלים. אנחנו מאפשרים פעולה תקיפה של כוחותינו נגד מיידי האבנים וזורקי בקבוקים", הוסיף נתניהו. "הדבר הזה נחוץ לשמור על ביטחון אזרחי ישראל בצירי התנועה ובכל מקום. איננו מוכנים לתת חסינות לשום פורע, לשום מסית, לשום טרוריסט בשום מקום ולכן אין מגבלות של פעולת כוחות הביטחון".

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון אמר לאחר פרסום דבר מעצרם כי "החוליה שנלכדה ונוטרלה לא רק שהוציאה אל הפועל פיגועים, אלא גם תכננה להמשיך ולרצוח ישראלים נוספים. ניטרולה הוא הישג חשוב לכוחות הביטחון.

"ארגון חמאס מנסה, ללא הפסקה, להוציא אל הפועל פיגועים במתווים שונים. עיקר ההכוונה, המימון וההדרכה מגיעים, באופן כללי, ממטה הגדה שיושב ברצועת עזה, ובאמצעות סלאח ערורי, המנהל את פעילות הטרור של הארגון ממקום מושבו באיסטנבול. מן הראוי שהעולם החופשי לא יטאטא מציאות זו תחת השטיח".