תרגיל בסוכות: "חג שמח, זו הקפצה"

בערב חג סוכות קיבלו לוחמי ולוחמות גדוד קדם של פיקוד העורף צלצול טלפון שפתח את "שבוע המלחמה" – תרגיל שנועד להכין את הלוחמים לפעילות במצבי קיצון. מעצרים בפעילות עוינת תחת אש וחילוץ פצועים מעבר לקווי האויב הם רק חלק מהתרחישים שתורגלו. צפו

בשבוע שעבר קיבלו קציני וחיילי גדוד קדם של פיקוד העורף טלפון שפתח את "שבוע המלחמה" של הגדוד - תרגיל שנועד להכין את הלוחמים לפעילות במצבי קיצון כמו חילוץ כוחות מעבר לקווי האויב, אירועי חומרים מסוכנים בסביבת לחימה ומעצרי מבוקשים בסביבה עוינת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הלוחמים והלוחמות הוקפצו מבתיהם בערב סוכות והחלו בתוך זמן קצר בתרגול התרחישים השונים, כשהמרכזי שבהם הוא פשיטה גדודית על המרכז לאימון לוחמה אורבנית בשעות הלילה המאוחרות. "מטרת התרגיל היא להביא לידי ביטוי מספר יכולות בלחימה ובמקביל לבצע את היכולת הייעודית שלנו שהיא חילוץ והצלה", אמר מפקד הגדוד, סא"ל אלעד אדרי.

(דובר צה"ל)

התרגיל נפתח בשעה 02:00 לפנות בוקר כשהכוח נדרש לצעוד 9 קילומטרים בשטח בנוי לעבר המטרה. "התרגיל דימה מצב שבו גדוד קדם קיבל פקודה לפשיטה על כפר עוין כדי לבצע בו מעצרים", הסביר אדרי. בין התרחישים שתורגלו - מחבלים שיורים מתוך הבתים וקריסת מבנה על כוח חי"ר שבא לעצור מבוקר.

"שבוע המלחמה" הסתיים בתרגיל חילוץ באתר ההרס בחולון, שדימה בית חולים שנפגע ישירות מטילים. "על הגדוד היה לחלץ 60 פצועים מבין ההריסות", הסביר סא"ל אדרי. "תרחיש מסוג זה אינו תלוש מהמציאות ולכן היה חשוב לנו לתרגל אירוע רב נפגעים קשה".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

עמוד הפייסבוק של מתן חצרוני