לאחר ירי הרקטות: צה"ל תקף בעזה

לאחר שאמש נורו שתי רקטות לעבר ישראל, תקף הלילה צה"ל תשתית טרור של ארגון חמאס ברצועת עזה. צה" הודיע כי לא יסבול ירי לעבר שטח מדינת ישראל והודיע כי הוא רואה בארגון החמאס אחראי לירי

(רויטרס)

מספר שעות לאחר ששתי רקטות נורו לעבר יישובי הדרום, תקפו הלילה (ראשון) כלי טיס של חיל האוויר ברצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי בתקיפת הצבא שהגיעה בתגובה לירי תלול המסלול שבוצע לעבר שטח מדינת ישראל, נפגעה תשתית טרור השייכת לארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"צה"ל לא יסבול ירי מצד ארגוני הטרור לעבר שטח מדינת ישראל וימשיך לפעול בחומרה כנגד כל ניסיון להפר את השקט ביישובי הדרום", כך נמסר בהודעה רשמית. "ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות".

אמש, סמוך לשעה 23:00, נשמעה אזעקת "צבע אדום" במספר יישובים בעוטף עזה. מבדיקה של צה"ל עלה כי רקטה ראשונה ששוגרה מרצועת עזה לעבר ישראל נחתה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול, ולכן לא נשמעה אזעקה. לא נגרם נזק ואיש לא נפגע.

עוד עולה מבדיקת צה"ל כי רקטה נוספת שנורתה משטח הרצועה היא זו שהפעילה את מערכת ההתראה, אך נפלה בשטח הפלסטיני של הגדר. כוחות גדולים החלו בסריקות באזור במטרה לאתר את שרידי הרקטה.