תכנית נתניהו: הרחבת המעצרים המנהליים

לאחר התייעצות ביטחונית ממושכת שכינס עם שובו מניו יורק פרסם ראש הממשלה הצהרה מיוחדת ובה ציין שורה של צעדים שיינקטו בעקבות גל הטרור האחרון. לדברי נתניהו יורחבו המעצרים המנהליים, תזורז הריסת בתי מחבלים ותתבצע הרחקה של מסיתים מהעיר העתיקה

בתום התייעצות ביטחונית שנמשכה יותר משלוש שעות, התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לגל האלימות הגואה ביהודה ושומרון ובירושלים. לדברי נתניהו בסיום ההתייעצות הוחלט על הגברת המעצרים המנהליים וזירוז הריסת בתי מחבלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו מנהלים מלחמת חורמה בטרור הפלסטיני", אמר הערב (ראשון) נתניהו. "מיד עם שובי מנסיעתי לאו"ם כינסתי את הצמרת הביטחונית והוריתי על שורה של צעדים נוספים כדי למנוע טרור וכדי להרתיע ולהעניש את המחבלים".

"הצעדים הללו כוללים בין השאר זירוז הריסת בתים של מחבלים, הרחבת מעצרים מנהליים של פורעים, תגבור נוסף של כוחות בירושלים וביהודה ושומרון והרחקת מסיתים ממתחמי העיר העתיקה והר הבית. אנחנו פועלים בתקיפות ובקור רוח כדי להבטיח שתושבי ירושלים ואזרחי ישראל באשר הם יוכלו לנוע בבטחה".

גם היום הורגשה המתיחות בעיר העתיקה, לאחר שני פיגועי הדקירה שאירעו בירושלים במהלך היממה האחרונה. במהלך היום תגברה המשטרה בשתי פלוגות של לוחמי משמר הגבול את רחובות העיר העתיקה. 600 לוחמים נפרסו בעיר, בדגש על הרובע המוסלמי.