תיעוד דרמטי: רגעי הפיגוע בי-ם

הרגעים המפחידים בעיר העתיקה בזמן שהמחבל הפלסטיני דוקר עוברים ושבים ויורה על עוברי אורח נקלטו במצלמות. בסרטון מהזירה ניתן לשמוע זעקות כאב, צרחות של עוברי אורח מבוהלים ומטח יריות

תיעוד קשה מהפיגוע בירושלים: בסרטון וידאו שצולם הערב (שבת) סמוך לשער האריות ניתן לראות את הצלם רץ ברחובות העיר העתיקה, כשברקע נשמעות זעקות כאב, בכי של תינוק, צעקות אימה ואז מטח יריות. כך נראו ונשמעו הרגעים בהם תקף מחבל פלסטיני חמוש בסכין, רצח שני בני אדם ופצע שניים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

למרות האבטחה הכבדה והכוננות המוגברת בעיר העתיקה בעקבות ההתפרעויות של השבועות האחרונים, הצליח המחבל לבצע פיגוע ולרצוח שני בני אדם. מפקד מחוז ירושלים ניצב משה (צ'יקו) אדרי הגיע לזירת האירוע הקשה והתייחס להסלמה הביטחונית בבירה.

"לא היה לנו מידע קונקרטי על המחבל", אמר אדרי. "מחבל תושב השטחים נכנס דרך שער שכם, הסתובב ברחוב הגיא, שם זיהה משפחה שהלכה מכיוון הכותל לכיוון שער שכם. באחת הסמטאות דקר את הבעל, את האישה ואת התינוק, ולאחר מכן המשיך במסע הקטלני שלו ודקר אדם נוסף".

"לפעול נגד המסיתים"

אדרי הסביר כי המחבל ככל הנראה הסתובב בשער שכם וזיהה את ההזדמנות לבצע את הפיגוע, לאחר שחלף על פני כוח משטרה שסייר במקום. "השוטרים הגיבו בנחישות ועשו את העבודה כפי שמצופה. בסופו של דבר הרחוב הזה הומה אדם ואנחנו מבחינתנו נערכנו לכל התרחישים האפשריים. פיזרנו כוחות, היינו עם מאות שוטרים פזורים ברחוב הגיא ולצערי הבחור הצליח לבצע את הפיגוע, אבל בסופו של דבר נטרלנו אותו ומנענו פגיעה באחרים".

המחבל, מוהנד חלבי

לקראת ערב החג מחר הבהיר ניצב אדרי כי משטרת ירושלים ממשיכה בכוננות הגבוהה בבירה: "נפרוס עוד שוטרים כדי למנוע את הפיגוע הבא, אבל זה חלק מהחיים בעיר העתיקה‎".

ראש העיר ירושלים ניר ברק אמר זירת הפיגוע: "זה פיגוע קשה, ברברי, רצחני, פגיעה באנשים חפים משפע היא תולדה של הסתה מאוד ברורה. אני מצפה מהממשלה ומראש הממשלה לנקוט צעדים חריפים נגד המסיתים".