המחבל כתב: "האינתיפאדה ה-3 החלה"

מוהנד חלבי, שוהה בלתי חוקי בן 19 מאזור רמאללה, הוא הפלסטיני שרצח שני גברים בפיגוע בירושלים. בפוסט שפרסם בימים האחרונים בפייסבוק כתב כי האינתיפאדה כבר פרצה. הפלסטינים: צה"ל אמר למשפחתו שיהרוס הלילה את ביתו. הג'יהאד האסלמי לקח אחריות לפיגוע

המחבל שביצע את הפיגוע

המחבל הפלסטיני שביצע את פיגוע הדקירה בירושלים, שבו נרצחו שני בני אדם ונפצעו שניים נוספים, הוא מוהנד חלבי, בן 19 משכונת אל בירה ליד רמאללה. בפוסט שהעלה בימים האחרונים לפייסבוק הוא כתב: "האינתיפדה ה-3 כבר החלה". הג'יהאד האסלאמי לקח אחריות לפיגוע: "אנחנו בפתחה של אינתיפאדה אמיתית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בהודעה שפרסם הג'יהאד האסלאמי נכתב: "אנו בפתחה של אינתיפאדה אמיתית. המצב מגיע לכדי פיצוץ - לא מדובר בסערה בכוס מים. היום נתניהו קוצר את מה שזרעו ידיו. העם הפלסטיני אמר את דברו - פגיעה באל אקצא היא קו אדום".

בג'יהאד ציינו כי המחבל משתייך לארגון: "השהיד מוהנד חלבי הוא בן תנועת הג'יהאד האיסלאמי בפלסטין והוא חברו של דאיא תלאחמה שנהרג יומיים לפני חג הקורבן". עוד אמרו כי חלבי היה פעיל בשורות האגודה האיסלאמית של הג'יהאד באוניברסיטת אלקודס, שם למד בפקולטה למשפטים.

דאיא תלאחמה הוא המחבל שביצע את פיגוע השלכת המטען הכושל ליד חברון בערב יום הכיפורים. השניים היו פעילים בארגון. וחלבי הביע רצון לנקום את מותו של תלאחמה ואף שם את תמונתו בפרופיל שלו בפייסבוק.

פינוי הפעוט שנפצע

חלבי שהה בישראל ללא אישורים וכעת יצטרכו במערכת הביטחון לבדוק כיצד נכנס לירושלים למרות כל האבטחה הכבדה והכוננות המוגברת. הפלסטינים טוענים כי צה"ל כבר הודיע למשפחתו של המחבל שביתו ייהרס הלילה.

גם בחמאס בירכו על הפיגוע וקראו לפיגועים נוספים. חוסאם בדראן, אחד מדוברי הארגון, כינה את הפיגוע מעשה גבורה ואמר: "אנחנו תומכים בכל פיגוע מהסוג הזה".

חלבי הסתער הערב על קבוצת אנשים בעת שהלכו ברחוב הגיא בעיר העתיקה ודקר בסכין שני גברים, בשנות ה-40 לחייהם, וצעירה, בת 22. הגברים נפצעו אנושות ומתו לאחר מכן בבית החולים והצעירה נפגעה קשה.

לאחר מכן הוא לקח אקדח שנשא עמו אחד הפצועים ופתח בירי לעבר עוברי אורח שממנו ככל הנראה נפצע פעוט בן שנתיים. הצעירה שנפצעה קשה מהדקירות הצליחה להימלט ורצה כ-50 מטר עד שהגיעה לכוח משטרה וסיפרה על שהתרחש. לוחמי משטרה ומג"ב רצו לעבר המחבל שירה עליהם פתחו לעברו באש והרגו אותו.