צה"ל: "הילד הפלסטיני שיחק בנשק"

כלי תקשורת פלסטינים דיווחו על ילד בן 6 שפונה לביה"ח בקלקיליה עם פצע ירי בבטנו. לטענת עדי ראייה הוא נורה על ידי אזרח ישראלי, תושב יהודה ושומרון. צה"ל: "הילד נפגע בעת משחק בנשק יחד עם חבריו"

הדיווח נבדק (פלאש 90)

עדי ראייה פלסטינים טענו כי אזרח ישראלי, ככל הנראה תושב יהודה ושומרון, ירה היום (שבת) בילד בן 6 סמוך לקלקיליה ופצע אותו קל. מבדיקה של צה"ל עולה כי הילד נפצע בשעה ששיחק עם חבריו בנשק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

על פי עדי הראייה, הילד יוסף אל-ביאן טביב, עמד בצד הכביש בשעה שמכונית ובה ישראלים עצרה בסמוך אליו. לטענתם, מתוך הרכב יצא ישראלי ששלף כלי נשק וירה בילד בבטנו. הוא פונה לבית חולים בעיר כשהוא מונשם.

בעקבות הדיווחים הפלסטיניים צה"ל פתח בחקירת המקרה וסיורים של הצבא הוזעקו לציר בו אירע המקרה. כאמור על פי חקירת הצבא הילד נפגע בעת ששיחק בנשק עם ילדים נוספים.

כוחות צה"ל פתחו בסריקות, היום

המתיחות בשטחים בשיאה

האירוע בקלקיליה מגיע על רקע המתיחות הגבוהה בגדה המערבית לאחר רצח בני הזוג הנקין ליד ההתנחלות איתמר ביום חמישי האחרון. מאז הרצח נרשמו מספר אירועי אלימות בהם מעורבים יהודים ופלסטינים. בכמה מהתקריות נרשמו גם מספר נפגעים.

גל הטרור בגדה נמשך (רויטרס)

אתמול נפצעו אם ובתה קל מזריקת אבנים סמוך להתנחלות מגדלים ליד חברון. השתיים המשיכו בנסיעה לכיוון מעלה אפרים ונמלטו מהמתפרעים הפלסטינים.

אתמול נפצע קל שוטר משמר הגבול כתוצאה מזריקת אבנים בשער האריות. הוא פונה לחדר המיון בבית החולים הדסה עין כרם בעיר כשהוא סובל מחבלת ראש ומצבו יציב.

מוקדם יותר אתמול עצרה המשטרה צעיר כבן 25 משכונת שועפט במזרח הבירה, בחשד שניסה לפגוע בכוח משמר הגבול שפעל באזור העיר העתיקה. בתיעוד מצלמות האבטחה ניתן לראות איך הוא משליך לעבר הלוחמים בקבוקי תבערה.