תיעוד: פלסטיני משליך בקבוק תבערה לעבר לוחמים

הצעיר, בן 25 משכונת שועפט במזרח העיר, תועד כשהוא משליך בקבוק תבערה לעבר כוח מג"ב שפעל במקום. לאחר שנעצר טען בחקירתו: "רציתי לפגוע ביהודים"

המשטרה עצרה הבוקר (שישי) צעיר כבן 25 משכונת שועפט במזרח הבירה, בחשד שניסה לפגוע בכוח משמר הגבול שפעל באזור העיר העתיקה. בתיעוד מצלמות האבטחה ניתן לראות איך הוא משליך לעבר הלוחמים בקבוקי תבערה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

את הבקבוקים הוא משליך בשעה שבמקום עוברים אזרחים וכוחות משטרה. בקבוקי התבערה התלקחו אך לא היו נפגעים באירוע. החשוד נמלט לתוך אחת הסמטאות ובתום מרדף הוא נעצר. בחקירתו טען כי ניסה לפגוע בשוטרים ולפגוע ביהודים.

"תגובה מהירה ונחושה של הקצינים, השוטרים והלוחמים בשטח הביאה למעצרו המיידי של המחבל שבא במטרה לפגוע בהם", אמר מפקד מרחב דוד נצ"מ דורון תורג'מן. "אנו ערוכים היום בכוחות מתוגברים ונמשיך לשמור על ביטחון כלל השוהים והמבקרים באזור ולא נאפשר לאיש לפגוע בשגרת החיים, בשלום הציבור ובטחונו".

הג'יפ שהותקף בסלפית, הלילה

המקרה הזה הוא אחד מתוך מספר מקרי אלימות במהלך הלילה בעקבות הפיגוע אמש סמוך לאיתמר. במקרה אחר הלילה הותקף ג'יפ של צה"ל בבקבוק תבערה בעיירה הפלסטינית סלפית בשומרון, ללא נפגעים. בכפר ביתילו באזור רמאללה הוצת רכב פלסטיני ועל קיר הבית רוססו כתובות נקמה. בכביש ליד בית פוריק במחוז חברון רגמו מתנחלים באבנים את רכבו של מפקד המודיעין הכללי הפלסטיני. הוא נפצע באורח קל ופונה לבית החולים בשכם.