הזוג שנרצח הובא למנוחות, בנם הקטן אמר קדיש: "התינוק לא יכיר את אביו ואמו"

אלפים ליוו בדרכם האחרונה את בני הזוג נעמה ואיתם הנקין שנרצחו אמש לעיני ילדיהם בפיגוע בשומרון. אמו של הנרצח: "נגדל את הילדים בדרככם". ילדם בן ה-9 אמר עליהם קדיש. הנשיא ספד להם

איתם ונעמה הנקין, שנרצחו אמש (חמישי) ליד היישוב איתמר בשומרון, הובאו הבוקר למנוחות בבית ההספד הר המנוחות בירושלים. בהלוויה השתתף גם נשיא המדינה ראובן ריבלין. מתן, בנם בן ה-9, אמר עליהם קדיש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמו של איתם, הרבנית חנה הנקין, דיברה אחרי הנשיא ריבלין. "מדהים היה לראות את האהבה הגדולה ביניכם. את המסירות המוחלטת אחד לשני ולילדים", אמרה. "ילדיכם האהובים ניצלו בחסדי השם, גם התינוק שלא יכיר את אביו ואת אימו. נגדל אותם בדרכיכם שלכם".

אביו של איתם, הרב יהודה הנקין, ספד לו: "ריבונו של עולם, אני יכול להבין הכול אבל אני לא מבין שיקוליך. לא מבין מה חשבת. מה תכננת. ואתה את אשר עשית עשית."

"שום דבר לא הכין אותי לכתוב הספד לבת שלי", אמרה אחריו הילה ערמוני, אמה של נעמה. "מאתמול אני שואלת כל הזמן - למה ביחד? למה את שניהם? ופתאום הבנתי שבחייהם ובמותם לא נפרדו. כך היה מהרגע הראשון. חיבור מיידי".

"אין מספידים במועד אבל אי אפשר לעמוד ולשתוק מול אבא ואמא נאהבים ונעימים שיד אכזרים רצחה אותם לעיני ילדיהם", אמר הנשיא ריבלין. "נעמה כתבה לי מכתב אחרי הרצח של דני גנון. השבתי שאחריותנו לביטחון כל התושבים ושאבקר בכל בית שנכבה בו האור. לא העליתי על דעתי שגם בביתך יכבה האור. נעמה, אני מבטיח לך: החיבוק של העם כולו לא ייפסק". ריבלין אף התייחס לנושא המשך הבנייה: "מעולם לא בנינו בגלל טרור ולעולם לא נפסיק לבנות בגלל טרור".

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון והרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט הגיעו הבוקר למקום הפיגוע. יעלון אמר כי כוחות הביטחון ישימו ידם על המחבלים. "אין ספק שזה אירוע חמור ביותר, כך אנחנו מתייחסים אליו והפעולות בשטח נועדו גם למנוע את הפיגוע הבא וכך אני מקווה שנצליח לבצע".

"אנחנו נמצאים פה כעת בתקופה של התפרצות שכן ולא קשורה להר הבית, ולצערי מלווה בהסתה של הרשות הפלסטינית ובעיקר ראש הרשות הפלסטינית", הוסיף. "כל זה כמובן מביא לרציחות ולשפיכות דמים. לכן אנחנו פועלים גם נגד האחראים להסתה ואני מקווה שנצליח לייצב את המצב הביטחוני מוקדם".

"אני לא חוזר הביתה אחרי הרצח", אמר הבוקר ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן. "אתמול מבחינתנו נחצה קו אדום. לא נשתוק ולא נעבור לסדר היום". דגן הודיע כי יפתח במחאה מול בית ראש הממשלה ללא זמן מוגבל. "במקום להגיב בעוצמה ובגאווה, הממשלה ממשיכה לקבל החלטות מפלות ופוגעניות שכל תכליתן היא לעצור את מפעל ההתיישבות ולמרר את חיי המתיישבים".

דובר נריה יוסי דרמר אמר כי למרות האירוע הקשה, "אנחנו ממשיכים כי חייבים להמשיך. באנו לפה כי חשבנו שצריך לגור פה, ולא ניתן למחבלים לנצח אותנו. אנחנו אוגרים כוחות וממשיכים הלאה".

"התחושה היא לא פשוטה פה בכלל ביישוב, זה זוג מאוד מיוחד, אנשים טובים בעלי מידות, מאוד מאוד צנועים", סיפרה שלומית, שכנה של בני הזוג. "נעמה הייתה גרפיקאית מוצלחת ואיתם היה חוקר ומרצה והביא הרבה בשורות טובות לעולם. צוות של היישוב דאג לטיפול בילדים".

רכבם של בני הזוג לאחר הירי (הצלה איו"ש)

יעלון באזור הפיגוע (דיאנה חננשווילי\\ משרד הביטחון)


ראש הממשלה בנימין נתניהו, השוהה בניו יורק לרגל העצרת הכללית של האו"ם ועודכן בפרטי האירוע, הטיל את האחריות על ההסתה של הצד הפלסטיני. "זהו יום קשה למדינת ישראל", אמר אמש נתניהו. "אנחנו עדים למעשה רצח אכזרי במיוחד ומזעזע שבו נרצחו זוג הורים ונותרו ארבעה יתומים קטנים והלב של כולנו עם הילדים והמשפחה. הרוצחים ידעו שהם רוצחים אבא ואמא - הילדים היו שם. שוב הוכח שההסתה הפלסטינית הפרועה מביאה למעשי טרור ורצח כמו זה שראינו הערב".

הזוג הנקין נרצח בידי מחבלים בשעה שנסעו עם רכבם באזור שבין אלון מורה לאיתמר, סמוך לכפר בית פוריק. המחבלים ירו לעבר הרכב ולאחר מכן אף ביצעו וידוא הריגה בשני ההורים שישבו במושב הקדמי. עוד עולה מהבדיקה כי ככל הנראה המחבלים לא הבחינו בילדים שישנו בספסל האחורי ולכן ברחו מהמקום מיד לאחר מות ההורים.