פיגוע ירי בשומרון: בעל ואישה נרצחו לעיני ילדיהם

מחבלים פתחו באש לעבר מכונית ישראלית ליד איתמר. איתם ונעמה הנקין, בעל ואישה מהיישוב נריה, נפצעו אנושות ומותם נקבע תוך זמן קצר בזירה. ארבעת ילדיהם חולצו ללא פגע. סריקות נרחבות באזור. ראש מועצת שומרון: "אירוע קשה מאוד"

נרצחו לעיני ילדיהם: איתם ונעמה הנקין, בעל ואישה בשנות ה-30 לחייהם, נורו הערב (חמישי) מירי של רכב חולף ליד היישוב איתמר. בני הזוג הנקין, תושבי היישוב נריה, טופלו בשטח על ידי כוחות רפואה של צה"ל שהוזעקו למקום, אך מותם נקבע מיד. ארבעת ילדיהם בני 4 חודשים, 4, 7 ו-9 חולצו בשלום מהרכב. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מבדיקה ראשונית עולה כי בני המשפחה נפגעו על ידי מחבלים בשעה שנסעו עם רכבם באזור שבין אילון מורה לאיתמר, סמוך לכפר בית פוריק. כוחות צה"ל פתחו בסריקות במטרה לאתר את היורים. כחלק מהמאמצים אזור מזרח שכם הוגדר שטח צבאי סגור וצירים רבים נחסמו. עימותים נרשמו בין מתנחלים לפלסטינים סמוך לזירת הפיגוע. מספר בני אדם נפגעו מירי גז מדמיע של כוחות הביטחון.

בשלב זה מתנהל מצוד אחר היורים שנמלטו ברכב שנכנס לאחד הכפרים הסמוכים. ארבעה גדודים הוקפצו לגזרת שכם על מנת לתגבר את הכוחות הפועלים באזור. במקביל הטיל צה"ל סגר על הכפרים בית פוריק ועוורתא. ראש הממשלה בנימין נתניהו, ששוהה כעת בניו יורק, עודכן בפרטי האירוע.

 

"הדיווחים שאנחנו מקבלים כאן בחדר המצב של מד"א מצביעים על כך שהתבצע ירי מאוד מסיבי", סיפר לחדשות 2 אלי בין, מנכ"ל מד"א. "לא נותר הרבה אלא לקבוע את מותם במקום. כוחות רבים של צבא ומד"א במקום".

"המראה היה קשה מאוד, ראינו רכב במרכז הכביש כשלצידו שכב גבר בשנות ה-30 כשהוא עם פציעות בפלג גופו העליון", שיחזר פרמדיק מד"א בועז מלכה שטיפל בפצועים. "בתוך הרכב ישבה אישה בשנות ה-30 לחייה, גם היא עם פציעות קשות בפלג גופה העליון. הם היו ללא סימני חיים ולצערנו נאלצנו לקבוע את מותם במקום".

אזור תקרית הירי

‎יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון שהגיע לזירה אמר כי "אני לא אתפלא אם כל הפיגועים האחרונים בוצעו בעזרת הנשק של המשטרה הפלטסינית עצמה". דגן הוסיף: "זהו אחד האירועים הקשים והמחרידים שאני זוכר".

דובר תנועת חמאס בחו"ל, חוסאם בדראן, בירך על הפיגוע וקרא לפלסטינים בגדה לבצע עוד פיגועים כדוגמתו.

כוחות ההצלה קבעו את מות ההורים

אישה ובנה התינוק נפצעו מאבנים

מוקדם יותר היום הותקפו כלי רכב ישראלים באבנים על ידי פלסטינים באזור היישוב תקוע. אישה ותינוק בן שישה חודשים נפצעו קל מרסיסי שמשות הרכב שנשברו: האישה נפגעה ברגלה וטופלה ומצבה הוגדר קל, וגם התינוק נפצע באורח קל.

לשתי מכוניות נגרם נזק, וכוחות הביטחון פתחו בסריקות אחר מיידי האבנים. שני ילדים הוגדרו כנפגעי חרדה בעקבות התקרית, שאירעה בתקוע הערבית.