אישה ותינוק נפצעו קל מאבנים בתקוע

תקרית אלימה נוספת בשטחים לאחר נאום אבו מאזן: פלסטינים יידו אבנים לעבר מכוניות ישראליות באזור תקוע. אם ותינוק נפצעו קל, ועוד שני ילדים הוגדרו כנפגעי חרדה. אב המשפחה: "בנס לא קרה שום דבר, חששתי לחיים שלי"

פחות מיממה לאחר נאום אבו מאזן, טרור האבנים נמשך: היום (חמישי) הותקפו כלי רכב ישראלים באבנים על ידי פלסטינים באזור היישוב תקוע. אישה ותינוק בן שישה חודשים נפצעו קל מרסיסי שמשות הרכב שנשברו: האישה נפגעה ברגלה וטופלה ומצבה הוגדר קל, וגם התינוק נפצע באורח קל. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לשתי מכוניות נגרם נזק, וכוחות הביטחון פתחו בסריקות אחר מיידי האבנים. שני ילדים הוגדרו כנפגעי חרדה בעקבות התקרית, שאירעה בתקוע הערבית. משה מרום, אב המשפחה, שחזר את התקיפה: "נסענו מכיוון אפרת לתקוע, עברנו בתוך הכפר הערבי הצמוד וממש ליד תחנת הדלק ילדים בני 8-10 יצאו מבית הספר". לדבריו, הילדים תקפו את כלי הרכב שעברו: "הם הרימו בלוקים ואבנים ופוצצו את כלי הרכב שלנו, גם מקדימה וגם מאחורה".

אחת המכוניות שהותקפה, היום (ביטחון תקוע)

"היו שלושה ילדים מאחורה, בהם תינוק בן חצי שנה שהיה מונח לכיוון השמשה האחורית", הוסיף. "בנס לא קרה שום דבר. חששתי אבל השארתי את שתי הידיים על ההגה, שמרתי על שקט והמשכתי לנסוע".

האישה נפצעה קל ברגלה (ביטחון תקוע)

אמש נפצעו שני לוחמים - קצין וחייל - באורח קל מזריקת אבנים באזור בית אומר הסמוכה לחברון והועברו לטיפול רפואי. עימותים בין מפגינים ומתפרעים לכוחות הביטחון פרצו במספר מוקדים באזור חברון ובירושלים בקות לאחר הכרזתו של אבו מאזן לפיה הוא "לא מחוייב להסכמים עם הפלסטינים".הקצין והחייל קיבלו טיפול בזירה מצוות צבאי ופונו בהמשך לבית החולים הדסה עין כרם להמשך טיפול. כוחות הביטחון פתחו בסריקות לאיתור המתפרעים. האבנים שהושלכו גרמו נזק לאוטובוס שהיה במקום ולשתי מכוניות.

התקריות התרחשו זמן קצר אחרי נאומו בעצרת האו"ם של יו"ר הרשות הפלסטיני אבו מאזן, שבו האשים את ישראל בהסלמה בירושלים והזהיר מפני הפיכת העימות ממדיני לדתי. "אני קורא לממשלת ישראל: לפני שיהיה מאוחר מדי, הפסיקו את השימוש בכוח הברוטלי כדי לכפות את כוונותיכם", אמר.

אבו מאזן האשים את ישראל ואת ראש הממשלה נתניהו בהפרה של הסכמים שנחתמו בעבר ועל כן הודיע שגם הוא אינו מחויב להם מעתה. "המצב הוא בלתי נסבל ונתחיל במהלכים לא אלימים, מהלכים של שלום שיסירו את הכיבוש הישראלי, עליה לשלם על פעולותיה". הוא קרא למוסדות הבינלאומיים לפעול לסיום הכיבוש והצהיר שבכוונתו לפנות לבית הדין הבינלאומי בהאג.