קצין וחייל נפצעו באורח קל מיידוי אבנים ליד חברון

תקרית אלימה נוספת בשטחים: שני חיילים נפצעו מזריקת אבנים באזור בית אומר הסמוכה לחברון. הם קיבלו טיפול רפואי מצוות צבאי ומצבם הוגדר קל. כוחות הביטחון פתחו בסריקה אחר מיידי האבנים. עימותים נרשמו גם בירושלים

דקות לאחר נאום אבו מאזן - המהומות בשטחים התחדשו והובילו לפציעת חייל: שני לוחמים (קצין וחייל) נפצעו הערב (רביעי) קל מזריקת אבנים באזור בית אומר הסמוכה לחברון והועברו לטיפול רפואי. עימותים בין מפגינים ומתפרעים לכוחות הביטחון פרצו במספר מוקדים באזור חברון ובירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הקצין שנפצע והחייל קיבלו טיפול בזירה מצוות צבאי ופונו בהמשך לבית החולים הדסה עין כרם להמשך טיפול. כוחות הביטחון פתחו בסריקות לאיתור המתפרעים. האבנים שהושלכו גרמו נזק לאוטובוס שהיה במקום ולשתי מכוניות.

אבו מאזן בנאומו, היום (רויטרס)

התקריות הללו התרחשו זמן קצר אחרי נאומו בעצרת האו"ם של יו"ר הרשות הפלסטיני אבו מאזן, שבו האשים את ישראל בהסלמה בירושלים והזהיר מפני הפיכת העימות ממדיני לדתי. יו"ר הרשות הודיע כי הוא אינו מחויב יותר להסכמים עם ישראל. "אני קורא לממשלת ישראל: לפני שיהיה מאוחר מדי, הפסיקו את השימוש בכוח הברוטלי כדי לכפות את כוונותיכם", אמר.

אבו-מאזן הביע מורת רוח מכך שהסוגיה הפלסטינית עומדת על סדר היום באו"ם, אך לא מגיעה לכדי פתרון. "אנחנו רואים חוסר צדק היסטורי כלפי העם הפלסטיני, לעם הפלסטיני לא מגיע שימנעו ממנו את הבית שלו, לטבוע בים, לחיות בגלות או להעביר את חייו בהימלטות ממחנה פליטים אחד למשנהו. העם שלנו שם את תקוותו בכם, שתעזרו לו להשיג את חירותו ועצמאותו כדי שתקוות הפלסטינים למדינה משלהם יושגו".

"אנו מכריזים בזאת כי כל עוד ישראל מסרבת להתחייב להסכמים החתומים עמנו וכל עוד היא מסרבת להפסיק את הבנייה בהתנחלויות ולשחרר את האסירים הפלסטינים - אין לנו ברירה אלא להתעקש שלא נישאר היחידים שמחויבים ליישום ההסכמים", הוסיף אבו מאזן שהאשים את ישראל ואת ראש הממשלה נתניהו בהפרה של הסכמים שנחתמו בעבר ועל כן הודיע שגם הוא אינו מחויב להם מעתה. "המצב הוא בלתי נסבל ונתחיל במהלכים לא אלימים, מהלכים של שלום שיסירו את הכיבוש הישראלי, עליה לשלם על פעולותיה". הוא קרא למוסדות הבינלאומיים לפעול לסיום הכיבוש והצהיר שבכוונתו לפנות לבית הדין הבינלאומי בהאג.