חיזבאללה: חשפנו מתקן ריגול ישראלי

כלי תקשורת שקשורים לארגון הטרור בלבנון פרסמו תמונות של מצלמה שהוסוותה בתוך מתקן דמוי סלע בטענה כי מדובר במתקן ריגול ישראלי שהוטמן באזור בני חיאן בדרום המדינה. לפני שנה דיווחה סוכנות הידיעות הלבנונית שפעיל חיזבאללה נהרג לאחר שישראל השמידה מתקן דומה שנחשף

המצלמה שהוסוותה בסלע (רשתות חיזבאללה)

מכשיר ריגול ישראלי נחשף היום (רביעי) באזור בני חיאן בדרום לבנון, כך דיווחו לפנות ערב כלי תקשורת במדינה המקורבים לחיזבאללה. מדובר צה"ל נמסר כי הם אינם מתייחסים לדיווחים בכלי תקשורת זרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח, מדובר במצלמה נייחת שהוסוותה בתוך עצם דמוי סלע, שאליו היו מחוברים מצד אחד כבלי חשמל ומצד שני סוללות. בשנים האחרונות דווח מספר פעמים בלבנון על תפיסת מתקני מעקב ישראלים.

"מתקן הריגול הישראלי" בדרום לבנון (רשתות חיזבאללה)

כבלי חשמל מחוברים למצלמה (רשתות חיזבאללה)

לפני כשנה דיווחה סוכנות הידיעות הלבנונית הרשמית שפעיל חיזבאללה נהרג בפיצוץ מטען האזנה סמוך לעיר צור בדרום המדינה, שלטענתם הוטמן במקום על ידי ישראל. על פי סוכנות הידיעות, מזל"ט ישראלי הוא שפוצץ את המתקן לאחר שנחשף.

ביולי 2012 דיווחו כלי תקשורת בלבנון כי כלי טיס ישראלי תקף ציוד אלקטרוני ששימש להעברת מידע מודיעיני לישראל ונחשף בפאתי העיירה אל-עזרייה בדרום לבנון. כחצי שנה קודם לכן פרסם חיזבאללה תמונות של מתקן דומה שהותקף לכאורה על ידי צה"ל לאחר שנחשף.