כיפת ברזל יירטה רקטה באזור אשדוד

ארגוני הטרור חידשו את הירי: אזעקות נשמעו באשדוד בעקבות שני שיגורים מעזה. רקטה אחת יורטה ואחרת התפרקה באוויר. תושב העיר: "התעוררנו מהאזעקה, אספנו את הילדים ורצנו לממ"ד"‎; ארגון המזוהה עם דאע"ש נטל אחריות לירי

שוב ירי מעזה ליישובי הדרום: אזעקות נשמעו הערב (שלישי) באשדוד בעקבות שיגור שתי רקטות מאזור ג'בליה שבצפון רצועת עזה. מערכת כיפת ברזל יירטה אחת מהרקטות באזור אשדוד והשנייה התפרקה באוויר. תושבים דיווחו על הדי פיצוצים, אך למרבה המזל לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פלוגות השייח' עמר חדיד נטלו אחריות על הירי בציוץ בטוויטר, בו טענו כי מדובר בנקמה על מותה של הדיל אלהשלמון בחברון בערב ראש השנה. מדובר בארגון טרור המשויך לדאע"ש, והוא זה שנטל אחריות לכלל ירי הרקטות לעבר דרום הארץ בחודשים האחרונים.

האזעקות נשמעו סמוך לשעה 22:50 ועוררו בהלה גדולה. "כולם אצלנו ישנו ופתאום האזעקה פעלה", סיפר תושב אשדוד לחדשות 2 Online. "מיד הבנתי מה קורה, הערתי את אשתי ואספנו את הילדים מהמיטות לממ"ד. הרגענו אותם שמדובר בתרגיל כדי שלא ייבהלו. נקווה שלא נשמע עוד אזעקות".

"עברנו את זה בשלום אבל אנחנו מודאגים לגבי מחר כי העיר שוקקת פעילות ויש גם הרבה מאוד אורחים", אמר לחדשות 2 ראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי. "נכון לרגע זה אין כל שינוי בהנחיות והחיים ממשיכים כסדרם".

יירוט מוצלח של כיפת ברזל. ארכיון (אדי ישראל, פלאש 90)

בעיריית אשדוד אומרים כי המוקד העירוני קיבל כמעט 2,000 פניות מתושבים אחרי הירי. "כל המערכת עובדת ומוכנה", הדגיש לסרי. זמן קצר לאחר הירי החל ארגון חמאס לפנות עמדות ומפקדות ברחבי רצועת עזה מחשש לתקיפה של צה"ל.

באשקלון אומנם לא נשמעה אזעקה, אך בזמן הירי התקיים פסטיבל דרום עולה ואלפי בני אדם בילו לאורך רצועת החוף והבחינו ביירוט. "אנחנו ממשיכים בשגרה ובשקט השברירי הזה", אמר איתמר שמעוני, ראש עיריית אשקלון. "הטפטוף הזה מוכר לנו ואני מקווה מאוד שלא נחזור למציאות שהייתה פה לא מזמן. אני מקווה שייתנו מענה הולם לכל מי שמפריע את שגרת החיים".

בהתייעצות שקיים שמעוני עם נציגי פיקוד העורף והמשטרה, הוחלט להסיר את המחסומים באזור הטיילת בכדי לאפשר תנועה חופשית של תושבים. כמו כן הוחלט כי הפסטיבל בעיר ימשיך להתקיים על פי התכנית.

שרידי הרקטה שנורתה לאשקלון (זיו וולק)

לפני עשרה ימים: רקטה בשדרות

לפני כשבוע וחצי נורו רקטות מרצועת עזה לאשקלון ולשדרות. באשקלון יורטה רקטת גראד ובשדרות התפוצצה רקטה בשטח פתוח סמוך לשכונת מגורים בעיר.

לא היו נפגעים מהירי, אך נזק קל נגרם לאוטובוס שחנה סמוך לאזור שבו התפוצצה הרקטה כתוצאה מרסיסים. צוותים של מד"א פינו מספר נפגעי חרדה מהמקום, בהם אישה בת 40 שפונתה למרכז הרפואי ברזילי באשקלון.