הציתו תחנת דלק כנקמה על פשע השנאה בדומא

חודש וחצי לאחר הצתת תחנת הדלק בעלי, שלמרבה המזל הסתיימה ללא נפגעים, הותר לפרסום כי נעצרה החולייה שביצעה את הפיגוע. השניים הודו כי ביצעו את המעשה מתוך נקמה על רצח התינוק עלי דוואבשה וריססו במקום כתובת תמיכה בארגון טרור - והגרפיטי הוביל למעשה למעצרם

תחנת הדלק הבוערת, בחודש שעבר (כבאות והצלה איוש)

פשע שנאה נוסף ביהודה ושומרון פוענח: לפני כחודש וחצי עלתה באש תחנת דלק של חברת סונול ליד היישוב עלי. איש לא נפגע בתקרית, אך נגרם נזק רב. היום (שלישי) הותר לפרסום כי נעצרו שני חשודים בהצתה מארגון "החזית העממית" - והשניים הודו כי המעשה בוצע בתגובה להרג התינוק עלי דוואבשה בכפר דומא בחודש שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בתחנה הנמצאת על כביש 60, אחד הצירים המרכזיים ביהודה ושומרון, והיא נגישה גם לכלי רכב ישראלים וגם לנהגים פלסטינים. בזמן ההצתה דווח כי נצפה רכב שנכנס לתחנה, הצית אש ונמלט - ועדות הראייה, יחד עם ממצאים בזירה, הובילה אל שני החשודים.

המחבלים שנעצרו (תקשורת שב"כ)

השניים, צעירים מהכפר עוראת הסמוך לשכם, נעצרו בעקבות פעילות משותפת של השב"כ, צה"ל ומחוז יהודה ושומרון במשטרה. במסגרת הפעילות אותרה חוליה של פעילי טרור, ששניים מחבריה היו מעורבים בהצתה. בתחנת הדלק רוסס סמל ארגון החזית העממית בספריי בצבע אדום.

בחקירתם בשב"כ הודו השניים -  מג'די גלאל עזת קואריק בן ה-22 ואחמד עצאם עטא עבדאת בן ה-23 - בביצוע הפיגוע.

קואריק היה זה שיזם את הפיגוע כנקמה על מותו של התינוק עלי דוואבשה בסוף חודש יולי, וגם נהג ברכב ממנו הושלך בקבוק התבערה שהצית את התחנה. עבדאת הודה שהוא השליך את הבקבוק לעבר התחנה. תיק החקירה בעניינם של השניים הועבר לפרקליטות הצבאית, לשם הגשת כתבי אישום כנגדם.