שוב: עימותים אלימים בהר הבית

כוח של משטרת ירושלים נכנס הבוקר להר הבית לאחר שעשרות צעירים מוסלמים התבצרו במסגד אל-אקצא במהלך הלילה. המתפרעים השליכו אבנים ובקבוקי תבערה לעבר השוטרים, שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. אין נפגעים

גם בסוכות - אלימות והתפרעויות בהר הבית: למרות מאמצים שנעשו במהלך הלילה ולפנות בוקר למנוע את המהומות, הבוקר (שני) נכנס כוח משטרה להר הבית - בעקבות התבצרות של עשרות צעירים מוסלמים בתוך מסגד אל-אקצא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 06:45 נכנס הכוח, בפיקודו של מפקד המחוז ניצב משה (צ'יקו) אדרי, למתחם הר הבית לאחר שרעולי פנים יידו אבנים ובקבוקי תבערה ונמלטו לתוך המסגד שבוצר באמצעים שונים. מתוך המסגד השליכו הצעירים בקבוקי תבערה רבים וזיקוקים לעבר השוטרים. במשטרה אומרים שאף הושלכו לעברם בקבוקים עם חומר לא מזוהה.

כחלק מהניסיון להתמודד עם אלימות המתבצרים הציבה המשטרה בפתח המסגד מתקן שנועד למנוע מעבר אבנים ואמצעים נוספים המושלכים מהמבנה. "מרבית האבנים, הזיקוקים ובקבוקי התבערה נבלמים על ידי האלמנט שהוצב במקום", נמסר מהמשטרה.

המחסום הנייד שהוצב בפתח המסגד (חטיבת דוברות המשטרה)

לאחר עימותים הצליחו השוטרים להסיר את הביצורים שמנעו את הגישה לדלת האחרונה של המסגד והציבו במקום את המחסום הנייד. במשטרה מדגישים כי הביקורים בהר הבית מתקיימים כסדרם. במקביל ממשיכה משטרת ירושלים בהיערכות מתוגברת בכל רחבי העיר, בדגש על אזור העיר העתיקה והצירים המובילים לכותל המערבי.

אמש החליטה המשטרה להגביל את גיל המתפללים המוסלמים שייכנסו להר הבית לאחר שבמהלך היום התפרעו צעירים מוסלמים במקום. במהלך הלילה התבצרו עשרות צעירים בתוך המסגד והקימו מחסומים ברחבה המובילה למסגד.

משטרת ירושלים קיימה פעילות הידברות עם הנהלת הוואקף בניסיון לאפשר להם לפרק את הביצורים ולהוציא את המתפרעים מהמקום. "לאחר שמוצו כל הניסיונות להשיב בדרכי דיאלוג ושיתוף פעולה את השקט והביטחון בהר הבית, לא נותר אלא ליזום מהלך לתפיסת האמצעים המסוכנים שנועדו לפגוע במבקרים ובשוטרים", נמסר.