נפילה ברמת הגולן: אין נפגעים

ירי שבוצע כחלק מהלחימה בסוריה זלג לתוך שטח ישראל. למרבה המזל איש לא נפגע ולא נגרם נזק. קודם לכן נשמעו קולות נפץ עזים, גם הם מהלחימה בסוריה, באזור רמת הגולן

ארכיון (חדשות 2)

זליגת ירי נוספת מהצפון: הערב (שבת) זוהתה נפילה בשטח פתוח בצפון הרמה. האזעקה לא הופעלה, משום שהנפילה הייתה באזור פתוח. לא נגרם נזק ואיש לא נפגע, ועל פי ההערכה מדובר בירי ממלחמת האזרחים בסוריה שזלג לעבר ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך שעות אחר הצהריים תושבים באזור צפון רמת הגולן דיווחו על קולות נפץ עזים. גם במקרה זה מדובר בלחימה שמתרחשת בתוך שטח סוריה, שהדי הפיצוצים שלה נשמעים היטב גם בישראל.

מלחמת האזרחים בסוריה גבתה עד כה את חייהם של 250 אלף איש, והובילה לעזיבת כמחצית מהאוכלוסייה, שלפני המלחמה מנתה כ-23 מיליון נפש.

הלחימה בסוריה, ארכיון (רויטרס)

לאן נעלם הנשק שהעבירה ארה"ב לסוריה?

אמש פורסם כי כוחות המורדים הסורים, שאומנו על ידי ארה"ב כחלק מהמאבק בארגון דאע"ש, העבירו חלק מהתחמושת ומהציוד ההומניטרי שקיבלו מארה"ב לארגון הג'יהאדיסטי ג'בהת א-נוסרה.

דובר צבא ארה"ב דיווח שהציוד הוענק לארגון הטרור המקושר לאל קאעידה בתמורה למעבר בטוח בשטחי סוריה הנמצאים בשליטתו. מדובר במכה נוספת למאמצים האמריקאים לאמן כוחות מקומיים שילחמו בלוחמי דאע"ש.

בארצות הברית דווח שהמורדים העבירו שש משאיות ותחמושת, המהווים כרבע מהסיוע האמריקני שקיבלו, לטובת ארגון הטרור דרך מתווך מוקדם יותר השבוע. "אם המידע מדויק, העברת הציוד מהכוחות הסורים החדשים לארגון ג'בהת א-נוסרה מדאיג ביותר ומהווה הפרה של הקווים המנחים של תוכנית הסיוע לכוחות הסורים", הבהירו בצבא.

החדשות על העברת הציוד מהוות סימן ראשון לבעיות בתכנית האמריקנית לאמן ולחמש כוחות מקומיים שילחמו בכוחות דאע"ש בסוריה, בזמן שמלחמת האזרחים בת ארבע השנים מתנהלת במקביל במדינה.

גנרל בכיר בצבא ארה"ב אמר בשבוע שעבר בקונגרס כי רק קומץ מורדים עדיין נלחמים בסוריה, למרות שגורמים רשמיים בצבא ארה"ב טענו השבוע שעשרות נוספים הצטרפו ללחימה. גורמים רשמיים בארה"ב מסרו כי הדיווחים הסותרים בדבר העברות הנשק ייחקרו, ותוצאות החקירה עלולות להוביל לכך שתוכנית הסיוע והאימון בסוריה תבוטל.