חיילי צה"ל תועדו שוברים מצלמות של עיתונאים

בתקרית שתועדה ואירעה אתמול בכניסה לכפר בית פוריק נראים שני חיילי צה"ל מנפצים מצלמות של שני עיתונאים מסוכנות הידיעות הצרפתית. אחד מהם אף טוען שהותקף ונהדף לצד הדרך כשהוא מאוים בנשק. דובר צה"ל: "הכוח לא פעל כמצופה - ויטופל משמעתית"

תקרית מטרידה בגדה - לעיני המצלמות: עיתונאים של סוכנות הידיעות הצרפתית AFP טוענים כי הותקפו אתמול (שישי) על ידי מספר חיילי צה"ל כשביקשו לסקר מחאה פלסטינית סמוך לכפר בית פוריק, הסמוך לשכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בתיעוד התקרית, שפרסמה סוכנות ידיעות פלסטינית, נראה אחד החיילים של הכוח לוקח מאחד העיתונאים את המצלמה - משליך אותה ומנפץ בחוזקה על הקרקע.

בהמשך הסרטון, נראה חייל נוסף יוצא מרכב הסיור הצבאי - ניגש לעמיתו הפלסטיני של העיתונאי שמצלמתו נופצה - ושובר גם את המצלמה השנייה שהייתה ברשות הצוות.

שתי מצלמות הושלכו בכוח לקרקע - ורוסקו (מתוך יוטיוב)

בסרטון נראים החיילים כשהם מנסים להרחיק את העיתונאים מהמקום ואף מתעמתים איתם גופנית בניסיון להדוף אותם מהזירה.

לדברי אחד מהעיתונאים, הוא וחברו הדגישו בפני החיילים שהם עיתונאים ונענו לקריאותיהם לחדול מצילום. למרות זאת, הוא טוען שנהדף בכוח אל הקרקע ונדחף לשולי הדרך תוך שהוא מאוים, לכאורה, בנשק. הוא נפצע באורח קל ופונה לקבלת טיפול בבית החולים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לתקרית: "האירוע מוכר ומתוחקר. מבדיקה ראשונית עולה כי הכוח לא פעל כמצופה ממנו ובניגוד להנחיות המפקדים - ויטופל משמעתית".