אושר: תוספת שכר לשוטרים בירושלים

הקבינט אישר תוספת שכר לשוטרים המשרתים בירושלים, זאת לנוכח גל הטרור שפוקד את העיר. שר האוצר כחלון אישר את ההצעה של השר לביטחון פנים, שנועד לתגמל את השוטרים שנמצאים במרכז מוקדי החיכוך

הקבינט אישר את בקשתו של השר לביטחון פנים גלעד ארדן להעלות את שכרם של השוטרים בירושלים. על פי החלטת השרים, שכר השוטרים יועלה בסכום של 800 שקלים בחודש ובסך הכל בכעשרת אלפים שקלים בשנה, זאת בניסיון לתגמל את השוטרים שנאבקים בעת האחרונה במיידי האבנים ובקבוקי התבערה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתום דיון שהתקיים אמש בקבינט ועסק במאבק בגל הטרור שפוקד את הבירה, נעתר שר האוצר משה כחלון להצעה שהציג השר ארדן ואישר את התכנית שהוכנה מבעוד מועד במשרד לביטחון פנים. השר גלעד ארדן התווה את התכנית לאחר שהתברר לו שההיענות לשרת בירושלים נמוכה, זאת לנוכח העומס הרב והסיכונים הרבים שכרוכים בעבודה במוקדי החיכוך המרכזיים בעיר.

תוספת לשוטרים (רויטרס)

בשל כך החליט השר ארדן לקדם את התכנית לתיגמול השוטרים, שצפויים לראות בקרוב תוספת בתלוש המשכורת - בתקווה שהדבר יעודד את המשרתים, במיוחד בתקופה כה מתוחה.

כוננות מוגברת בירושלים

גם היום נערכו כוחות הביטחון בכוננות המוגברת ברחבי הבירה מחשש להפרות סדר. יותר מ-2,000 שוטרים נפרסו במוקדי חיכוך שונים, בהם הר הבית והעיר העתיקה. בעקבות חג הקורבן, התירה המשטרה לפלסטינים בני 40 ומעלה להתפלל במסגדים בהר הבית.

הקבינט המדיני-בטחוני קיבל אמש פה אחד שורת החלטות שהביא ראש הממשלה בנימין נתניהו במסגרת המאבק במיידי האבנים בירושלים. על פי ההחלטות שאושרו, ישונו נהלי הפתיחה באש כלפי מיידי אבנים ומשליכי בקבוקי תבערה.

בין היתר הוחלט כי שוטרים יוכלו להשתמש ברובה מסוג "רוגר". בנוסף, פורטו התרחישים המצדיקים פתיחה באש בהם קיימת סכנת חיים מוחשית ומיידית לשוטרים ולאזרחים. עוד הוחלט על החמרת צעדי ענישה באמצעות חקיקה. כחלק מהצעדים האלה, יוטלו עונשי מינימום של חמישית מהעונש המקסימלי על יידוי אבנים (4 שנים), שעשוי להגיע עד 20 שנה.