המוסד חוגג 65: "העוצמה שלנו"‎

ראש הממשלה בירך את העובדים לרגל השנה ולכבוד יום השנה ה-65 להקמת ארגון הביון הישראלי. כחלק מהחגיגות פרסם המוסד נתונים מפתיעים על העובדים" בין היתר נחשף כי 40% מהעובדים נשים, 23% צעירים

"מטפחים את העוצמה". נתניהו ופרדו (עמוס בן גרשום לע''מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף היום (חמישי) בהרמת כוסית חגיגית שהתקיימה במטה המוסד, לציון 65 שנה להקמתו. לרגל החגיגות חשף הארגון נתונים מפתיעים לגבי עובדיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הנתונים שנחשפים, אוכלוסיית המוסד התפתחה רבות עם השנים וכיום 40% מעובדות הארגון הן נשים. עוד עולה כי 24% מתוכן נמצאות בעמדות מפתח בכירות. בנוסף, אוכלוסיית המוסד כיום צעירה יותר מבעבר: 23% מעובדות ועובדי המוסד נמצאים בגילי 22-32.

ראש הממשלה נתניהו בירך את אנשי הארגון לרגל החג ולכבוד יום השנה להיווסדו. "ההגנה האמיתית שלנו במהלך שנות קיום המדינה ו-65 השנים לקיומו של המוסד שאנחנו מציינים היום, זה העוצמה של מדינת ישראל", אמר ראש הממשלה. "את העוצמה הזאת אנחנו מטפחים".

"למוסד יש תפקיד מרכזי חיוני חסר תחליף ביכולת שלנו לבנות מעצמות אזוריות ועולמיות למדינת ישראל", הוסיף נתניהו. "בסופו של דבר זאת הערובה לקיומנו".

גם ראש המוסד, תמיר פרדו, בירך את העובדים והעובדות לרגל השנה החדשה והבהיר כי הארגון הצליח להתאים את עצמו לעולם המודרני. "בעולם של שינויים מהירים, עולם תזזיתי שלא ידענו כמותו, הצלחנו להתאים עצמנו לאיומים החדשים בכל תחומי האחריות שלנו בארגון, לביטחון מדינת ישראל", ציין.