סוכלה הברחת חומר לייצור פצצות לרצועת עזה

עובדי המכס ואנשי השב"כ במעבר ניצנה חשדו במשלוח של "מדלל צבע" - וגילו שהוא מכיל חומר מסוכן, שנועד לייצור TNT ואסור להעבירו לרצועת עזה. על פי ההערכות, המשלוח יועד לארגוני הטרור ברצועה

החומצה שנתפסה במעבר

ניסיון הברחה נוסף לעזה נבלם - והפעם מדובר בחומר גלם לפצצות: היום (חמישי) הותר לפרסום כי 15 טונות חומצה גופרתית "התחבאו" במשלוח לרצועה, שסוכל בשבוע שעבר על ידי העובדים במעבר הגבול ניצנה. עובדי המכס והשב"כ חשדו במשלוח של "חומר מדלל" וגילו כי מדובר בחומצה שמשמשת כחומר גלם לייצור חומרי נפץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מעבירי המשלוח הצהירו כי מדובר ב-30 טונות של חומר מדלל לצבע, אך בבדיקה התגלה כי חצי מהמשלוח הוא למעשה חומר חומצתי תוסס ומסוכן בעל ריח חריף - שלמעשה הוביל לגילוי. בבדיקה שבוצעה על ידי השב"כ עלה כי מדובר בחומצה גופרתית בריכוז של 90% - שמשמשת חומר גלם ל-TNT. 

מהמשלוח המוברח של החומצה שנתפסה, ניתן היה לייצר כ-3 טונות חומר נפץ. ברשות המסים הדגישו כי חל איסור על הכנסת החומצה לרצועת עזה, מכיוון שהיא עלולה לשמש את ארגוני הטרור ולסייע להתחמשותם והתעצמותם.

לפי החשד, החומצה הגופרתית הוסוותה כחומר מדלל לצבע כדי שניתן יהיה להכניסה לרצועה דרך מעבר כרם שלום וזאת במסגרת מאמצי השיקום ברצועה. ברשות המסים הדגישו כי נגד כל המעורבים יינקטו הליכים משפטיים.

מתחילת השנה הוביל שיתוף הפעולה בין מנהל המכס ברשות המסים לבין השב"כ לסיכול עשרות ניסיונות הברחה של מוצרים וחומרים האסורים בייבוא לעזה. בין השאר נתפסו: חליפות צלילה, חומר הודף לרקטות, מוטות גופרית, גלילי פיברגלס וגם פחם מיוחד המשמש כדלק בכבשני ברזל לצורך עיבוד מתכות.