טרור האבנים בירושלים: עוד קטינים נעצרו

13 חשודים בהשלכת בקבוקי אבנים ובקבוקי תבערה - בהם 9 ילדים ונערים - נעצרו במשך הלילה. היום: נתניהו יכנס דיון נוסף במטרה להיאבק בטרור העממי

גל מעצרים לילי (רויטרס)

טרור האבנים בירושלים נמשך - וגם הפעילות המשטרתית נגד המיידים: 13 ערבים תושבי מזרח ירושלים נעצרו הלילה (בין רביעי לחמישי) בחשד שיידו אבנים ובקבוקי תבערה במטרה לפגוע ביהודים. תשעה מבין העצורים הם קטינים מתחת לגיל 18 - שמהווים חלק משמעותי מבין פעילי גל הטרור הנוכחי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהמשטרה נמסר כי החשודים נעצרו בפעילות יזומה. "משטרת ירושלים תמשיך בפעילות המעצרים ותניח ידה על כל פורע חוק במטרה להביאו לדין", הדגישו במחוז ירושלים. 

במהלך יום הכיפורים כוחות הביטחון וההצלה הוזעקו למספר מוקדים בהם דווח על יידוי אבנים מצד נערים יהודים וזריקת בקבוקי תבערה: שריפה פרצה ברחוב נעמי בשכונת אבו תור בירושלים. איש לא נפגע ולא נגרם נזק לרכוש. מחקירה ראשונית עולה כי הדליקה פרצה בעקבות השלכת בקבוקי תבערה.

סמוך לכניסה לשכונת הר חומה נרשמו במהלך יום הכיפורים שלושה אירועים של ידויי אבנים לעבר כלי רכב שעברו במקום. באחד האירועים נפגע קל נער ערבי בן 12 מרסיסי זכוכית החלון שהתנפץ. הוא טופל במקום על ידי מד"א. כמו כן נזק נגרם לאמבולנס כתוצאה מזריקת אבנים ונעצרו שישה נערים יהודים.

מכנס דיון דחוף נוסף. נתניהו (רויטרס)

שקד מציעה: שלילת קצבאות להורי ילדים טרוריסטים

היום יקיים נתניהו דיון דחוף נוסף בנושא טרור האבנים ובקבוקי התבערה. שרת המשפטים איילת שקד מתכוונת להציג הצעה להחמרת הענישה נגד מיידי אבנים, על פי יאושר תזכיר חוק שיאפשר שלילת קצבאות ביטוח לאומי להורי נערים שנשלחו למאסר על יידוי אבנים ובקבוקי תבערה.

על פי תזכיר החוק, יישללו קצבאות ילדים, קצבאות להבטחת הכנסה ותוספות שנועדו לקצבאות נכות מהורי הנערים שיורשעו, וכן יישלל התשלום למענק לימודים.

מעבר לכך תציג שקד הוראת שעה לפיה יוטלו עונשי מינימום על מיידי אבנים. העונשים האלה יעמדו על חמישית מעונשי המקסימום הקבועים בחוק. המשמעות היא כי אם העונש המקסימלי בחוק כיום עומד על 20 שנות מאסר על יידוי אבן, לפי שקד העונש המינימלי יהיה שנתיים וחצי.

כמו כן תציע שקד בדיון להשית פיקדונות על הוריהם של מיידי אבנים מתחת לגיל 12, הנמצאים מתחת לאחריות הפלילית. ההורים יידרשו לשלם פיקדון של כמה אלפי שקלים למשך שנה. אם הילדים לא ייתפסו מיידים אבנים בשנית הפיקדון יוחזר להם. אם לא - הפיקדון יישאר בידי המדינה.