תכנית שקד: שלילת קצבאות ההורים

שרת המשפטים שקד תגיש תזכיר חוק שיאפשר שלילת קצבאות של הביטוח הלאומי מהורי ילדים שהורשעו ביידוי אבנים. בנוסף תגיש הצעה להטלת עונשי מינימום למיידי אבנים ובקבוקי תבערה וכן לגביית סכומי עירבון מהורי ילדים מתחת לגיל 12 שהורשעו

הענישה תוחמר? (רויטרס)

על רקע גל טרור האבנים ובקבוקי התבערה שפוקד את ירושלים והגדה המערבית, מתכוונת שרת המשפטים איילת שקד להציג מחר (חמישי) הצעה להחמרת הענישה נגד מיידי אבנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את ההצעה תציג שקד בדיון נוסף שמקיים ראש הממשלה בנימין נתניהו לבחינת דרכים להתמודדות עם התופעה. במסגרת ההצעה של שקד יאושר תזכיר חוק שיאפשר שלילת קצבאות ביטוח לאומי להורי נערים שנשלחו למאסר על יידוי אבנים ובקבוקי תבערה.

על פי תזכיר החוק, יישללו קצבאות ילדים, קצבאות להבטחת הכנסה ותוספות שנועדו לקצבאות נכות מהורי הנערים שיורשעו, וכן יישלל התשלום למענק לימודים.

מעבר לכך תציג שקד הוראת שעה לפיה יוטלו עונשי מינימום על מיידי אבנים. העונשים האלה יעמדו על חמישית מעונשי המקסימום הקבועים בחוק. המשמעות היא כי אם העונש המקסימלי בחוק כיום עומד על 20 שנות מאסר על יידוי אבן, לפי שקד העונש המינימלי יהיה שנתיים וחצי.

כמו כן תציע שקד בדיון להשית פיקדונות על הוריהם של מיידי אבנים מתחת לגיל 12, הנמצאים מתחת לאחריות הפלילית. ההורים יידרשו לשלם פיקדון של כמה אלפי שקלים למשך שנה. אם הילדים לא ייתפסו מיידים אבנים בשנית הפיקדון יוחזר להם. אם לא - הפיקדון יישאר בידי המדינה.