יידוי אבנים בגוש עציון: "אבא, סע מכאן!"

מאות תקריות של יידוי אבנים אירעו בירושלים וביו"ש רק בשבוע האחרון, ולמרות שמרביתם המוחלט הסתיים ללא נפגעים, מאחורי המספרים ניצבים תושבים רבים ביהודה ושומרון שעומדים בפני סכנה ממשית. סרטון שצילם תושב נוקדים ממחיש את האימה שביידויי האבנים – גם כשאין נפגעים בגוף

כבר שנים שיידויי אבנים לעבר כלי רכב הפכו לשגרת חייהם של תושבים רבים ברחבי יהודה ושומרון. מרבית המקרים מסתיימים ללא נפגעים וכמעט לא זוכים לתהודה, אך סרטון שמתפרסם הערב (שני) ממחיש את רגעי האימה - גם כשאין נפגעים בגוף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משפחה ישראלית מנוקדים, התנחלות מדרום-מזרח לירושלים, נקלעה אתמול למארב בשעה שנסעה בצומת סמוך ליישוב. בשניות הספורות שהצליח נהג הרכב לתעד נשמעים ילדיו הקטנים שהיו עמו באוטו.

יידוי אבנים לעבר רכב סמוך לתקוע

"צא מכאן, אבא, סע מכאן!", נשמע אחד הילדים קורא לאביו. "אבא, נו!". האב אומנם מיהר להתרחק בנסיעה מהמקום ובנס לא היו באירוע נפגעים, אך החשש הוא כי ריבוי התקריות עלול להסתיים בעוד אסון, כמו זה שהוביל למותו של אלכסנדר לבלוביץ' ז"ל בערב ראש השנה.

מנתונים שנאספו על ידי משטרת ירושלים עולה כי במהלך השבוע שחלף מאז ערב ראש השנה התרחשו 136 אירועים של יידויי אבנים באזור ירושלים - 128 בתוך העיר ו-8 בעוטף ירושלים. כמו כן, באותם ימים דווחו 45 אירועים של זריקת בקבוקי תבערה - 31 בבירה ו-14 בעוטף.