מג"ד שקרא לחייליו "הומואים וקוקסינלים" ננזף

מפקד גדוד העליב לוחמים ובצה"ל מיהרו לגנות את הדברים ואף לנזוף בקצין. אביו של אחד הלוחמים לא הסתפק בכך: "שישלחו אותו לקורס כדי שיהיה מחנך"

אילוסטרציה (פלאש 90 טל מנור)

מפקד חטיבת שיריון נזף במפקד גדוד לאחר שהמג"ד כינה את חייליו "חבורה של הומואים וקוקסינלים". אביו של אחד החיילים הודיע כי יגיש קבילה בנושא לנציב קבילות החיילים. "אני לא מוכן שהוא יהיה המפקד שלי בשעת קרב", אמר האב לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע, שהתרחש ביום שישי האחרון, פורסם לראשונה על ידי כתבת רשת ב' לענייני צבא כרמלה מנשה. אביו של אחד החיילים סיפר כי בנו, שנשאר שבת בבסיס, התקשר אליו בבכי וסיפר לו כי אחרי שהמפקד כינה אותם כך, הוא הריץ אותם בצורה שהתפרשה בעיניהם כמשפילה. "בחיים לא שמעתי אותו בוכה, חוץ מבברית המילה", אמר האב.

"הוא פגע בלוחמים". אילוסטרציה (ניר גל, דובר צה"ל)

הבן הנסער מחה בפני אביו על ההתנהגות המבזה של מפקדו. "הוא פגע בלוחמים צעירים, מה הוא רצה להשיג פה? החבר'ה שם נשברו", אמר. "הבן שלי אמר לי - 'איך אני אמור לקבל פקודות מהמג"ד הזה?'"

לאחר שהאב פנה למפקדיו, הוא התבשר שהמח"ט נזף במג"ד - אך הוא לא מסתפק בכך. "אני שלחתי קבילה לנציב קבילות חיילים", אמר. "אני בטוח שהוא עילוי בשטח, אבל אני לא מוכן שהוא יהיה המפקד של הבן שלי". 

גורם צבאי אמר כי מדובר ב"אמירות חמורות מאוד שלא משקפות את רוח צה"ל", ועל כן הוחלט לנזוף במפקד הגדוד. בדובר צה"ל נמסר בתגובה אישרו כי הקצין ננזף ושהדברים שאמר אינם תואמים את רוח היחידה ואת ערכי צה"ל.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

עמוד הפייסבוק של מתן חצרוני