מתיחות בדרום: רקטה התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון

בפעם השלישית מאז סוף השבוע שוגרה רקטה מרצועת עזה, שהתפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון. לא היו נפגעים ולא דווח על נזק בעקבות הירי

כיפת ברזל, ארכיון (רויטרס)

נמשכת המתיחות ביישובי הדרום: רקטה שוגרה הלילה (שני) לעבר שטח ישראל, ונפלה בשטח פתוח במועצה אזורית חוף אשקלון. לא דווח על נזק או על נפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר צה"ל נמסר כי ככל הנראה מדובר בשיגור בודד. ביישובים באזור לא הופעלה אזעקת התרעה על ירי מהרצועה, אולם לדברי גורמים צבאיים הדבר אירע משום שהשיגור בוצע לעבר שטחים פתוחים ובלתי מאוכלסים.

אמש החליטו במערכת הביטחון שלא לקחת סיכון ובעקבות ירי הרקטה לעבר שדרות ביום שישי האחרון, פרס אתמול חיל האוויר סוללת כיפת ברזל סמוך לעיר. הצבת הסוללה אמורה לכסות את השטח האווירי של אזור שדרות ונתיבות. 

רקטה שנורתה ביום שישי האחרון מרצועת עזה התפוצצה בשטח פתוח הסמוך לשכונת מגורים. למרבה המזל לא היו נפגעים אך נזק נגרם לאוטובוס חונה כתוצאה מרסיסים. צוותים של מד"א פינו מספר נפגעי חרדה מהמקום, בהם אישה בת 40 שפונתה למרכז הרפואי ברזילי באשקלון.

מאחורי הירי עמד ארגון סלפי. בצה"ל הפנו, כרגיל, את האצבע המאשימה לעבר חמאס ובתגובה לירי תקפו מטרות של הארגון בצפון הרצועה.

"עומדים בפרץ בגבורה"

בעקבות נפילת הרקטה בסוף השבוע כינס ראש העיר שדרות אלון דוידי את אנשי מחלקת ההנדסה והודיע להם כי במקום בו נפלה רקטה הוא מתכוון להקים פארק שישמש את כל תושבי השכונה. "זאת כדי להוכיח את ניצחון הרוח של העם היהודי כולו ושל תושבי שדרות ועוטף עזה בפרט", נמסר מהעירייה.

"במקום בו הם מבקשים לפגוע ולהרוס, בדיוק שם אנחנו נבנה ונשקם", הצהיר דוידי. "אנחנו חזקים ועומדים בפרץ בגבורה במשך למעלה מעשור ויחד נמשיך לעמוד וליישב את גבולות ישראל. אנחנו לא ניכנע לטרור, להיפך, כעוף החול אנו נמשיך לקום מתוך ההריסות, אנו נוסיף לבנות, לצחוק ולשחק עם ילדנו בכל מקום בעיר".

לאחר הירי לשדרות, התלוננו תושבים רבים ששהו ברחוב בעת שמיעת האזעקה כי לא יכלו למצוא מחסה מפני הירי. לתדהמתם, המיגוניות הפזורות ברחבי העיר על מנת להגן עליהם מפני ירי הרקטות לא נפתחו כשניגשו אליהן. מדובר במבנים דמויי מקלטים, שבשעת אזעקה - הדלת המובילה אליהם נפתחת אוטומטית. בערב שישי הן לא נפתחו, זאת עקב תקלה הקיימת במערכת. בעירייה הודיעו כי פתחו בבדיקה.

אמש נשמעה אזעקת ביישובי המועצות האזוריות שער הנגב ושדות נגב שגרמה לבהלה גדולה בקרב תושבי האזור. אחר דקות ספורות התברר כי הפעם מדובר באזעקת שווא.