תיעוד: מיידה בקבוק תבערה נורה - ונוטרל

בסרטון מיום שישי האחרון מהמהומות בביתוניא, סמוך לרמאללה, נראה ערבי רעול פנים כשהוא מתכוון להשליך בקבוק תבערה לעבר שוטרים. אלא שאחד מהם ירה בו ברובה רוגר על מנת למנוע ממנו להשליך את הבקת"ב - פגע בו ונטרל אותו. המקרה תועד והוכיח את יעילות הרוגר במאבק במתפרעים

כשבחוץ מתפרעים מיידי אבנים ובקבוקי תבערה - ועל רקע השינוי בנהלי הפתיחה באש נגדם שמתכוונת להוביל הממשלה, תועד אחד המקרים בהם ניסה ערבי רעול פנים להשליך בקת"ב לעבר שוטרים באזור ביתוניא, הסמוך לרמאללה. ירי לעברו בנשק מיוחד שמשמש עכשיו את המשטרה נגד המתפרעים מוכיח, לטענת המשטרה, את יעילותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בתיעוד האירוע, מיום שישי האחרון, נראה הצעיר כשהוא מתכונן להשליך את בקבוק התבערה - אלא שאז לוחם מג"ב יורה בו ברובה רוגר. מדובר רובה שהפגיעה שלו נחשבת לפחותה מזו של נשק חם רגיל שכן קליעיו מכילים כמות נמוכה של אבק שריפה. הגבר נפגע מהירי - ולא צולח במשימתו לזרוק את הבקת"ב לעבר הכוח.

את השימוש ברובה הרוגר, שנראה בסרטון, קידם השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן - זאת על מנת להרתיע את המתפרעים בירושלים ובסביבתה. עד כה נעשה שימוש ברובה הזה רק בחמישה מקרים באזור עיסאוויה וביתוניא, ונמצא שפגיעת כדורי הרובה הזה מזיקה פחות מנשק חם.