האזעקה בשדרות פעלה, המיגוניות נותרו נעולות

אזעקת צבע אדום הפתיעה אמש את תושבי שדרות, אלא שהתושבים שהיו באותה העת ברחוב לא יכלו להגן על עצמם מהרקטה ששוגרה לעבר העיר: כשניסו להיכנס למיגוניות, שאמורות להיפתח אוטומטית למשמע אזעקה, הם נדהמו לגלות כי הן נעולות; בעקבות פניית חדשות 2, בעיריית שדרות מסרו כי החלו בבדיקת המערכת

אחת המיגוניות שנותרה נעולה בשדרות, הערב (חדשות 2)

התושבים נותרו חסרי אונים בזמן האזעקה: רקטה נורתה אמש (שישי) מרצועת עזה לעבר העיר שדרות ואזעקת צבע אדום נשמעה ברחבי העיר. בזמן שהתושבים ששהו בבית מיהרו למרחבים המוגנים, התושבים שהיו באותם רגעים ברחוב לא יכלו למצוא מחסה מפני הירי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

לתדהמת התושבים, המיגוניות הפזורות ברחבי העיר על מנת להגן עליהם מפני ירי הרקטות, לא נפתחו כשניגשו אליהן. מדובר במבנים דמויי מקלטים, שבשעת אזעקה - הדלת המובילה אליהם נפתחת אוטומטית. הערב, בשעה בה נורתה רקטה לעבר העיר - הן לא נפתחו, זאת עקב תקלה הקיימת במערכת.

"שמעתי אזעקה, רצתי לכיוון המגיונית והיא לא נפתחה. ניסיתי להרגיע את האישה ואת הבנות ולהכניס אותן פנימה, אבל היא לא נפתחה", סיפר אחד התושבים. "מיגונית נעלה היא גוש בטון ולא מיגונית. האינסטינקט האבהי לא נותן לך להישאר רגוע, רציתי להגן על הילדים - ולא היה לי איך".

תושב שדרות נוסף סיפר כי "סיימנו ארוחה אצל ההורים והתחלנו ללכת לכיוון הבית עם הבנות שלנו - בנות שלוש, שנה וחצי וארבעה חודשים - כשפתאום משום מקום שמענו את הרעש שכבר הספקנו לשכוח עד כמה הוא מצמרר: אזעקת 'צבע אדום'. התחלנו להגביר את הקצב לכיוון המיגונית אבל ראינו שהיא רחוקה, אז התכופפנו. התחלנו למהר לכיוון הבית אחרי ששמענו בום, והגענו למיגונית הראשונה והדלת הייתה נעולה. ההרגשה הייתה של טיפשות, ממש חלם. מה היה קורה אם מישהו היה נפגע?"

תושבים זועמים פנו הערב לפיקוד העורף ולעיריייה בדרישה לתקן באופן מיידי את התקלה: "אנחנו מרגישים חסרי אונים, אין לנו איפה להתחבא". מעיריית שדרות נמסר בתגובה כי בעקבות פניית חדשות 2, פתחה העירייה בבדיקה של המערכת ובינתיים הוחלט לפתוח את המקלטים והממ"דים בעיר "כדי לחזק את תחושת הביטחון ולאפשר לכל תושב שנמצא ברחוב בצירים הראשיים להתמגן בזמן אזעקה", לדבריהם.