הנשק נגד מנהרות חמאס בעזה: הזרמת מי ים

צבא מצרים החל לאחרונה לשאוב כמויות גדולות של מים מהים התיכון - ולהזרים אותם לתוך פתחי המנהרות שבגבול עזה וחצי האי סיני, זאת במטרה להביא לקריסת המנהרות המשמשות להברחת סחורות. "כמה מנהרות כבר קרסו", מלינים בעלי המנהרות. תושבים ברצועה חוששים מזיהום של מי השתייה

מנהרות חמאס בגבול מצרים מוצפות (רויטרס)

מצרים מטביעה את מנהרות חמאס בעזה: בעלי מנהרות בדרום רצועת עזה מדווחים שבעקבות הזרמת מי המים שמבצעת מצרים בגבול עם עזה החל משעות הלילה, המנהרות שבבעלותם קרסו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אבו מוחמד, בעל מנהרה בגבול רצועת עזה ומצרים, סיפר שהצבא המצרי החל לשאוב כמויות גדולות של מים מהים התיכון - ולהזרים אותם לתוך פירי המנהרות: "המון מים החלו להציף את המנהרות שמשמשות להברחת מזון, תרופות וחומרי בנייה ממצרים. בעלי מנהרות אחרים משלמים כסף לבעלי משאבות בשביל שיציאו את המים מהמנהרות שלהם, שלא יקרסו".

למעשה, מנהרה אחת שהמצרים הזרימו לתוכה כמות גדולה של מי ים כבר קרסה לחלוטין בתוך זמן קצר, ואילו מנהרה נוספת נהרסה חלקית - וצפויה לקרוס אף היא.

"טבעת החנק נסגרת עלינו" (רויטרס)


התושבים ברצועה מלינים כי הזרמת מי הים שמביאה לקריסת המנהרות למעשה "סוגרת את טבעת החנק על רצועת עזה". עוד טוענים בעזה כי הצפת האזור במי ים תביא להרס האקוויפר - וצפויה לגרום לבעיות באספקת מי שתייה לתושבים.