3 שוטרי מג"ב נפצעו מיידוי בקבוק תבערה לשכונת ארמון הנציב

הסלמה בעימותים בבירה: 3 שוטרי מג"ב נפצעו קל מיידוי בקבוק תבערה לעבר רחוב מאיר נקר שבשכונת ארמון הנציב בירושלים. השוטרים הגיבו בירי ממנו נפצע בינוני צעיר ערבי מג'בל מוכאבר הסמוכה

פצועים מיידוי בקבוק תבערה בבירה: 3 שוטרי מג"ב נפצעו היום (שישי) כתוצאה מהשלכת בקבוק תבערה לרחוב מאיר נקר שבשכונת ארמון הנציב בירושלים, הסמוכה לשכונת ג'בל מוכאבר הערבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

שלושת השוטרים, שנפצעו קל, סובלים מכוויות בפנים ובידיים - זאת כתוצאה מהשלכת בקבוק התבערה לעברם, ברחוב מאיר נקר הגובל בשכונת ג'בל מוכאבר. שניים מהם פונו לקבלת טיפול בבית החולים הדסה עין כרם בעיר. לאחר השלכת בקבוק התבערה, הגיבו השוטרים בירי לעבר המיידים - שכתוצאה ממנו נפגע צעיר ערבי, כבן 25, באורח בינוני ברגלו. הוא הועבר לטיפול בבית החולים שערי צדק.  

3 שוטרים מג"ב נפצעו מיידוי הבקת"ב (ביטחון שדה)

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, קרא להנהגת השכונות הערביות במזרח העיר "לקחת אחריות על הצעירים ומפרי הסדר ולהחזיר את השקט לירושלים. משטרת ירושלים, בהמשך להנחיות ראש הממשלה, עברה לבצע פעילויות יזומות למניעת טרור ואלימות מקו התפר אל תוך השכונות עצמן".

ברקת, שהגיע למקום התקרית, אמר: "ראיתי שוטרים מקצועיים ומיומנים בהתעמתות עם מפרי הסדר. שוטרים אלו מהווים מגן אנושי על השכונות היהודיות בעיר. המסר למפרי הסדר הוא שהם מסכנים את חייהם, נביא אותם לדין והם ישלמו מחיר יקר".

מפקד מחוז ירושלים, ניצב משה (צ'יקו) אדרי, אמר לאחר התקרית: "פעם אחר פעם מוכיחים השוטרים ולוחמי מג"ב את מסירותם למשימה תוף חירוף נפש לשמירה על ביטחון תושבי העיר. פעילותם של הלוחמים ראויה להערכה ושבח".

כוחות משטרה רבים נפרשו לכל אורך היום במוקדי החיכוך בירושלים עקב המתיחות של הימים האחרונים ופיזרו מספר הפגנות בהן יידו מתפרעים אבנים ובקבוקים. ועדת החוץ והביטחון שהתכנסה לדיון מיוחד, אישרה היום לגייס לוחמי מילואים של משמר הגבול.

כ-200 מתפללים מוסלמים שקיימו בשעות הצהריים תפילה אלטרנטיבית מחוץ לשער שכם לאחר שלא הורשו להיכנס למתחם הר הבית, התעמתו עם כוחות המשטרה. לא ידוע על נפגעים, המתפרעים פוזרו. השוטרים, ובהם גם פרשים רכובים על סוסים, ניסו לפזר בכוח את המתפרעים תוך שהם משתמשים ברימוני הלם ובאלות. ההתפרעות החלה כששוטרים שעמדו בסמוך למתפללים ביקשו לעצור את אחד מהם. בתגובה החלו האחרים להתפרע ולהתעמת עמם.

מוקדם יותר דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים על עימותים שהתפתחו בין צעירים לבין שוטרים באזור שער האריות. לפי הדיווחים, המשטרה השתמשה בגז מדמיע וברימוני הלם ופרשה מחסומים באזור. עימותים נרשמו גם בשכונות ואדי ג'וז וא-טור.

"פורעים אסלאמיים הופכים את הר הבית למחסן של טרור"

על רקע המתיחות בעיר, סייר היום השר לביטחון הפנים במוקדי החיכוך בירושלים, בהם שכונת ארמון הנציב ואזורים נוספים המשיקים לשכונות ערביות - ובחן את היערכות המשטרה בעיר.

״בירושלים פרוסים החל משעות הבוקר אלפי שוטרים כדי להבטיח את השקט והביטחון לתושבי העיר ולכל מי שמבקר בה", אמר השר ארדן בתום ביקורו. "הנוכחות המשטרתית מורגשת ואנו נעשה כל שביכולתנו כדי שהשקט יישמר ככל שניתן", הוסיף ארדן והבהיר כי המשטרה "תנקוט ביד קשה ביותר נגד כל מי שינסה להפר את הסדר או לנקוט באלימות".

ארדן מסייר בבירה, היום (חדשות 2)

בדבריו, האשים השר ארדן את הרשות הפלסטינית וחברי כנסת ערבים בהסתה - והבהיר כי יפעל לשמר את הסטטוס קוו בהר הבית: "מסיתים בימים האחרונים ומשקרים בקשר למה שנעשה בהר הבית. הכוונה שלנו היא לשמור על הסטטוס קוו במקום אבל הסטטוס קוו הזה כולל גם חופש תנועה וביקור לכל מי שרוצה לבקר בהר".

"מה שראינו בימים האחרונים זה פורעים אסלאמיים שאמורים לשמור על קדושתו של ההר כבית תפילה, מכניסים אליו חומרי חבלה, סלעים ולמעשה הופכים אותו למחסן של טרור. לכך אנו לא נסכים ומשטרת ישראל תמשיך לשמור על הר הבית פתוח לטובת כל מי שחפץ לבקר בו", הדגיש השר.

בהכנת הידיעה השתתפו יואב אבן ומתן חצרוני