אמה של הקצינה שתזכה בצל"ש לחדשות 2 Online: "גאה בה, היא עשתה מעשה גבורה"

לאחר שהרמטכ"ל אישר את הענקת צל"ש למפקדת הפלוגה שסיכלה חדירה של 23 מחבלים לשטח ישראל, התבשרה על כך אמה הנרגשת של הקצינה, שבעצמה קיבלה בעבר צל"ש רמטכ"ל על מלחמת יום כיפור. "אני מאוד שמחה על זה", אמרה לחדשות 2 Online. לוחמות בגדוד שמחו אף הן על ההישג: "פשוט מגיע לה, היא מספר אחת"

סרן אור בן יהודה (דובר צה"ל)

אמה של סרן אור בן יהודה התרגשה להתבשר הערב (חמישי) כי בתה תקבל ציון לשבח על סיכול חדירה של 23 מחבלים. "אני מאוד גאה בה", אמרה האם הנרגשת לחדשות 2 Online. היא עצמה קיבלה בעבר צל"ש מהרמטכ"ל על שירותה במלחמת יום כיפור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"דיברתי איתה, אני מאוד שמחה על זה ואני חושבת שהיא באמת עשתה מעשה גבורה אמיתי", הוסיפה הפרופסור דינה בן יהודה, מנהלת המערך ההמטולוגי בבית החולים הדסה בירושלים. בתה, סרן אור בן יהודה, מ"פ ב"קרקל" שניהלה חילופי אש, טיפלה בפצוע, נפצעה בעצמה והצליחה לסכל את חדירת המחבלים דרך הגבול המצרי - תקבל על כך את הציון לשבח.

"מפקדת ולוחמת אדירה". בן יהודה (דובר צה"ל)

לוחמת בגדוד קרקל שמחה גם היא על ההחלטה. "אנחנו מאושרים כי פשוט מגיע לה, היא מספר אחת", אמרה. "כולנו התרגשנו. זה מסמן כל כך הרבה על המשמעות של מה שאנחנו עושים פה ומוכיח שנשים יכולות להיות לוחמות מצטיינות".

"אין מישהי כמוה", אמרה לוחמת נוספת בגדוד לחדשות 2 Online. "היא מפקדת ולוחמת אדירה, מגיע לה ועוד איך". הרמטכ"ל רב אלוף גדי איזנקוט אישר היום גם את הענקת הצל"ש גם לנהגו של מפקד הגדוד, סמ"ר (במיל') יורי זויב, על פועלו לסיכול חדירת המחבלים בחודש אוקטובר 2014.