מסתמן: שכר החיילים יעלה בכ-50%

בשורה לחיילים בסדיר בצה"ל וגם להורים שלהם: ועדה שהוקמה בעקבות אישור הממשלה להעלות את שכר חיילי החובה צפויה להמליץ על העלאה דרמטית של השכר. כמה ירוויחו החיילים?

אילוסטרציה (דובר צה"ל)

הוועדה שהוקמה על מנת להכריע בוויכוח בין שר האוצר ושר הביטחון בעניין העלאת שכר חיילי החובה, צפויה להפתיע ולהמליץ על העלאה משמעותית של השכר בכ-50%.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי ההמלצה שצפויה הוועדה להגיש בשבוע הבא, שכר החיילים הקרביים יועלה מ-1,080 שקלים כיום ל-1,620 שקלים. שכרם של תומכי לחימה יועלה מ-780 שקלים ל-1,170 שקלים ואם תאושר ההמלצה, שכר החיילים העורפיים יועלה מ-540 שקלים כיום ל-810 שקלים.

הוועדה הוקמה לאחר שלפני כחודש וחצי אישרה הממשלה עקרונית את העלאת שכר חיילי החובה. הסיבה להקמתה הייתה ויכוח שהתפתח בין שר האוצר כחלון לבין שר הביטחון יעלון שהעדיף שההעלאה בשכר תינתן לחיילים במענק השחרור. כחלון, לעומתו, העדיף שההעלאה תינתן מדי חודש בתלוש השכר הצבאי.

עלייה בשכר החיילים (חדשות 2)

בסוף 2014 אישר שר הביטחון משה יעלון את העלייה האחרונה בשכר חיילי החובה. משכורתו של לוחם בצה"ל עלתה בכ-200 שקלים, תומכי לחימה והחיילים העורפיים זכו לתוספת של כמאה שקלים.

הורים לחיילים ועמותות המסייעות לחיילים במצוקה זעמו על העלייה האחרונה בשכר. לטענתם מדובר בעלייה זעומה בלבד, והם דרשו תוספת גדולה יותר לשכר החיילים.