צל"ש למפקדת הפלוגה על סיכול חדירת 23 מחבלים

סרן אור בן יהודה, מ"פ ב"קרקל", ניהלה חילופי אש, טיפלה בפצוע, נפצעה בעצמה והצליחה לסכל חדירת מחבלים דרך הגבול המצרי. סמ"ר יורי זויב טיפל בפצועים תחת אש. האזינו לקולות הקשר מהאירוע

הרמטכ"ל רב אלוף גדי איזנקוט אישר היום (חמישי) הענקת ציון לשבח למפקדת פלוגה בגדוד קרקל, סרן אור בן יהודה, ולנהגו של מפקד הגדוד, סמ"ר (במיל') יורי זויב - על פועלם לסיכול חדירת עשרות מחבלים מגבול מצרים לשטח ישראל לפני כשנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"השניים לחמו תוך גילוי יוזמה, נחישות, דבקות במשימה וחתירה לניצחון במסגרת האירוע", נמסר מדובר צה"ל. התקרית החמורה התרחשה ב-22 באוקטובר 2014, אז זוהו מספר חשודים שמתקרבים לגדר בגבול מצרים. במקביל דווח על הגעת 3 כלי רכב לגדר מצדה המצרי ובהם 23 חמושים.

צל"ש לסרן אור בן יהודה (דובר צה"ל)

למקום הגיע כוח בפיקודה של סרן אור בן יהודה. היא הורתה לנהג לתפוס עמדה שולטת וירתה באוויר מנשקה האישי כדי לסכל את החדירה. בתגובה נפתחה לעברה אש מדויקת ממספר נקודות בצד המצרי של הגבול.

סרן אור הורתה לחייליה לרדת מרכב הפיקוד, להצטרף אליה ולהשיב אש לעבר היורים. לאחר מספר דקות של חילופי אש נפצע הקשר. סרן אור, שהתפנתה כדי לטפל בו ולחלץ אותו, נפצעה גם היא בזרועה. "סרן אור זחלה אל הרכב, הודיעה שדרוש פינוי רפואי ושבה לפצוע", נמסר.

היא סירבה לקבל טיפול רפואי והורתה קודם כל לטפל בפקוד שלה. "במעשיה הוכיחה סרן אור, על אף פציעתה בקרב, אחווה ומסירות לפקודיה, מקצועיות, קור רוח, עוצמה נפשית ונכונות לבצע את תפקידיה ואף מעבר לכך", נכתב בנימוקים לצל"ש.

במקביל להגעת הכוח בפיקודה של סרן אור, יצא למקום האירוע רכב הפיקוד של מפקד הגדוד. סמל ראשון יורי זויב, נהג המג"ד וחובש בהכשרתו, החליט על דעת עצמו להוסיף ציוד רפואי לרכב ומיד עם הגעתו למקום החל לטפל בפצועים.

"מבלי להמתין לפקודות, על דעת עצמו ותחת אש מחבלים חילץ סמל ראשון יורי את הקשר הפצוע ממקום הסכנה, טיפל בו ולאחר מכן פנה לטפל במפקדת הפלוגה הפצועה", נכתב. "סמ"ר יורי זויב הראה במעשיו אחווה ומסירות לרעיו תוך סיכון חייו".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני