צילומי הלווין מוכיחים: רוסיה מסייעת לצבא אסד במלחמה בסוריה

כבר לפני כשבועיים הודתה רוסיה לראשונה כי היא מפעילה כוח צבאי בסוריה על מנת לסייע לשמר את שלטונו של אסד, אולם כעת נחשפות גם הוכחות מצולמות: בתמונות לווין שנחשפו ב-CNN נראים 4 מסוקי קרב רוסיים חגים מעל שמי סוריה ונוחתים בבסיס צבאי סמוך ללטקייה, כשבבטנם ציוד רב ונשק משוכלל

הצילומים שמוכיחים: מעורבות רוסית בסוריה (CNN)

הוכחה מתועדת שרוסיה מסייעת לכוחות צבא אסד בסוריה: גורם בכיר בממשל האמריקני אמר ל-CNN כי ארבעה מסוקי קרב רוסיים נחתו השבוע בשטח סוריה - מה שמהווה הוכחה לכך שמוסקבה מסייעת לנשיא הסורי אסד לשמר את שלטונו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בצילומי לוויין מהמדינה שהגיעו לידי הרשת, נראים ארבעת המסוקים חגים שלשום מעל שמי סוריה ונוחתים בבסיס צבאי סמוך ללטקייה, כשבבטנם ציוד צבאי משוכלל שנועד לסייע לצבא הסורי להילחם בכוחות המורדים ובארגון דאע"ש. רוסיה אף משנעת טנקים וארטילריה לשטחה של סוריה.

גורם סורי בכיר אף אישר היום לסוכנות הידיעות רויטרס כי הצבא הסורי החל לעשות שימוש בשבועות האחרונים בנשק חדיש באוויר ועל פני הקרקע שהועבר אליו מרוסיה. הגורם הבכיר בצבא אסד תיאר את הנשק החדש כמדויק ויעיל במיוחד - וכי השימוש בו נעשה לאחר אימונים שארכו מספר חודשים.

מסייע לאסד ולצבאו. נשיא רוסיה פוטין (רויטרס)


לפני כשבועיים, לאחר סדרה של הכחשות - רוסיה הודתה לראשונה במעורבות בנעשה בסוריה: שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב, חשף כי אנשי צבא רוסיה, נמצאים בשטחה של סוריה ומסייעים לכוחותיו של הנשיא אסד, במלחמת האזרחים המשתוללת בארצו.

מריה זכרובה, דוברת משרד החוץ הרוסי, חשפה בפני סוכנות הידיעות רויטרס כי אנשי הצבא הרוסים שנמצאים בסוריה מסייעים בין היתר באספקת הנשק שנועד, כך לדבריה, להילחם בארגון הטרור במדינה - בראשם המדינה האסלאמית (דאע"ש).