למרות הטרור: קיצוץ בתקציב הביטחון בי-ם

רק לפני 10 ימים החליטה הממשלה על קיצוץ בתקציב התכנית להגברת הביטחון האישי בבירה. המשרד לביטחון פנים: "התוכנית לא תיפגע". יו"ר האופוזיציה הרצוג בפנייה דחופה לראש הממשלה: להחזיר את הכספים לאלתר

ההתפרעויות בירושלים, השבוע (רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו הכריז הבוקר (רביעי) על "מלחמה במיידי האבנים בירושלים" והתחייב לתת את הכלים לחיילים ולשוטרים, אולם בפועל החלטות הממשלה מלמדות אחרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רק לפני עשרה ימים, באישור התקציב האחרון, התקבלה החלטה על קיצוץ של 21 מיליון שקלים בתקציב התכנית להגברת הביטחון האישי בבירה. הכסף נועד ליישום פתרונות טכנולוגיים כגון הצבתן של מצלמות אבטחה באזורים המועדים לפורענות. בהחלטה נכתב מפורשות כי הקיצוץ יביא לדחייה בשנה של הקצאת המשאבים וכוח האדם לחיזוק כוחות המשטרה בירושלים.

בתגובה לדברים פנה הערב יו"ר האופזיציה ח"כ יצחק הרצוג במכתב חריף לראש הממשלה נתניהו ולשר האוצר כחלון בדרישה להחזיר את הכסף לייעודו. "לא ייתכן כי בתקופה כזו בה תושבי ירושלים נמצאים תחת איום ברור כל כך תקצץ הממשלה דווקא בכספים שיועדו לאבטחה ושמירה על ביטחונם", כתב הרצוג. "אני דורש להחזיר לאלתר את הכספים שיועדו למטרה זו".

"איני רואה סיבה או הצדקה למהלך תמוה כגון עצירת תקציבים אלה דווקא בתקופה סוערת ורגישה כל כך לביטחון תושבי העיר והשוהים בה", הוסיף הרצוג במכתבו לראש הממשלה.

מתוך מכתבו של הרצוג לרה"מ נתניהו (חדשות 2)

מהמשרד לביטחון פנים נמסר בתגובה כי: "החלטת הממשלה האמורה מתייחסת לתזרים המזומנים של התכנית ולא לסך התקציב שהוקצה למימושה. התכנית תבוצע באופן מלא כפי שתוכנן. יש לציין, כי מעבר לתכנית האמורה, הוקצו למשרד לביטחון פנים במסגרת תקציב המדינה לשנים 2015/2016 משאבים נוספים לחיזוק הביטחון האישי בירושלים בהיקף של מאות שוטרים וכן אמצעים טכנולוגיים נוספים לחיזוק הביטחון".