גל הטרור נמשך: אבנים וניסיון דקירה

אבנים יודו על רכבים בכביש 443 וסמוך לבית"ר עילית. אדם אחד נזקק לטיפול לאחר שלקה בחרדה. בצומת תפוח סיכלו לוחמי מג"ב פיגוע דקירה לאחר שצעיר פלסטיני שלף לעברם סכין. ראש הממשלה סייר במוקדי הבערה: "המצב שקיים איננו מקובל עלינו"

הרכב שנפגע ליד בית"ר עילית (ביטחון בית"ר)

ימים ספורים לאחר פיגוע האבן שהוביל למותו של אלכסנדר לבלוביץ' בשכונת ארמון הנציב בירושלים, ועל רקע אירועי האלימות בבירה, גם היום (רביעי) נרשמו יידויי אבנים וניסיונות לבצע פיגועים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך ליישוב ביתר עילית יודו אבנים לעבר רכב נוסע. כתוצאה מכך נגרם נזק לשמשת המכונית ואדם אחד לקה בחרדה. באירוע נוסף, אבנים יודו לעבר רכבים בכביש 443, בסמוך לגשר בית חורון. לא דווח על נפגעים.

ליד שכם הצליחו כוחות הביטחון לסכל פיגוע דקירה, לאחר שצעיר פלסטיני חמוש בסכין ניסה לפגוע בחיילים המוצבים בצומת תפוח. הצעיר, תושב העיר שכם בשנות ה- 20 לחייו, הגיע לצומת כשעליו תיק אישי. לאחר שעורר את חשדם של הלוחמים נקרא לבדיקה שבמהלכה שלף פגיון וניסה לדקור את הלוחמים.

אחד הלוחמים דרך את נשקו והחשוד החל לברוח. הם תפסו אותו מיד לאחר מכן והוא נעצר להמשך חקירתו.

נתניהו: ניתן את הכלים לחיילים ולשוטרים

בעקבות האירועים האחרונים באזור סייר הבוקר ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים ובכביש 443. נתניהו ביקר ברחוב וינר בשכונת ארמון הנציב שם נהרג לבלוביץ'. משם המשיך ראש הממשלה לנקודת תצפית במצודת אדומים בה שמע סקירות ממ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב בנצי סאו, ממפקד מחוז ירושלים ניצב צ'יקו אדרי וממפקד מג"ב ירושלים יזהר פלד.

"המצב שקיים איננו מקובל עלינו ואנחנו מתכוונים לתת את הכלים גם לחיילים וגם לשוטרים כדי לפעול בתקיפות רבה מאוד גם נגד מיידי האבנים וגם נגד זורקי בקבוקי התבערה", אמר נתניהו. "האבן לא מבחינה בין רכב שנפגע כאן ונהרג בו אזרח ישראלי, לבין אותה אבן שנזרקת בתחום הקו הירוק".

נתניהו מסייר בזירות הפיגועים, היום

גם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התייחס הבוקר לאירועי האלימות האחרונים וגינה את הפיגוע בו נהרג לבלוביץ'. "תקרית הדמים הזו היא עדות נוספת לכך שמדובר בטרור לכל דבר בין אם משתמשים באבנים, רובים או כל כלי נשק אחר, וכי עלינו לפעול נגדו ביד הקשה הראויה לטרור", הבהיר ריבלין.