"תוספת חשמל לעזה? רק תמורת גופת הדר"

בעקבות מחאת תושבי עזה מחוסרי החשמל, אביו של החלל החטוף הדר גולדין טוען שחמאס סירב לתוספת חשמל בתמורה להחזרת גופותיהם של בנו ושל אורון שאול ז"ל. "האשמה והאחריות על כל רגע נוסף שתושבי עזה יושבים בחושך היא בלעדית של חמאס", טען האב

הדר גולדין ז"ל

תושבי רצועת עזה סובלים בימים האחרונים ממחסור חמור בחשמל ובדלק, ומחאות ענק פרצו נגד שלטון חמאס וגם נגד יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. שמחה גולדין, אביו של סגן הדר גולדין ז"ל שנפל ב"צוק איתן" וגופתו נחטפה על ידי חמאס, דורש להציב "משוואה" ברורה: תוספת חשמל לרצועה - רק לאחר שתוחזר גופת בנו וגופתו של אורון שאול ז"ל, שנהרג באסון הנגמ"ש וגופתו נמצאת בידי חמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההפגנות החלו תחילה ברפיח והתפשטו גם למרכז הרצועה. עיקר האשמה מצד המפגינים מכוונת לשלטון חמאס, שמאיים מצדו לפזר את ההפגנות בכוח. גולדין טען הלילה (רביעי) כי חמאס מנצל בצורה צינית את תושבי עזה והסביר כי "תוספת חשמל לתושבי עזה אפשרית כבר היום - מיד אחרי החזרת גופות הדר גולדין ואורון שאול ז"ל".

גולדין הוסיף כי ידוע לו שאנשי עסקים פרטיים הציעו להכפיל את כמות החשמל לעזה לאחר החזרת הגופות - "אך חמאס מונע זאת". לדבריו, "האשמה והאחריות על כל רגע נוסף שתושבי עזה יושבים בחושך היא בלעדית של חמאס".

בחמאס טוענים: לא הפרנו את הפסקת האש בחטיפת גולדין

לפני כשלושה שבועות פרסם חמאס סרטון חדש, שעסק גם בחטיפת גולדין ז"ל: בארגון טוענים שאיש חמאס שהיה לבוש במדי צה"ל יצא מהמנהרה אליה נלקח גולדין, וכי הוא נהרג זמן קצר מתחילת התקרית. חיילי צה"ל, כך לטענת חמאס, לקחו את גופת איש החמאס שהיה לבוש במדי צה"ל במקום את גופתו של גולדין. רק כעבור שעתיים, טוען התחקיר, החלה התקיפה המאסיבית, אחרי שהתברר כי יש קצין חטוף בתקרית.

בסרט ניסה ארגון הטרור ליצור מסתורין סביב גורל גולדין וחוטפיו ולטעון שחמאס לא הפר את הפסקת האש. לטענת חמאס בסרט, תקרית החטיפה אירעה 25 דקות לפני כניסת הפסקת האש לתוקף ונמשכה רק חמש דקות. עוד טוענים בארגון כי כוחות צה"ל לא נכנסו למנהרות התקיפה בחיפוש אחר גולדין.

שמחה גולדין, אביו של הדר ז"ל (חדשות 2)

במהלך הסרט הועלתה הטענה כי חמאס לא מפרסם פרטים על שבויים ללא תמורה, אולם היא לא נאמרה מפי גורם כלשהו בחמאס. הסרט נגמר במשפט: "המפתחות לפתרון התעלומה - פתיחת הקופסה השחורה" - וכי עליה להיעשות על ידי הזרוע הצבאית של חמאס.

משפחתו של סגן הדר גולדין ז"ל מסרה אז בתגובה לסרט: "דברי השקר והבלע של החמאס מושמעים שוב ומקבלים במה אוהדת באל ג'זירה, וזה מקומם ביותר. אנו סומכים את ידינו על צה"ל, מערכת הביטחון ומדינת ישראל ורואים בהם את הכתובת היחידה והבלעדית למידע אמין. אנו קוראים להגביר את הלחץ על חמאס כדי להביא את הדר ואורון ז"ל, שגופותיהם נחטפו, לקבר ישראל".