נתניהו בחקיקה מהירה: עונשי מינימום למיידי אבנים ובקבוקי תבערה

פרסום ראשון: בעקבות טרור האבנים המתגבר, לחדשות 2 נודע כי נתניהו יביא לדיון החירום הצעה להעברה בחקיקה מהירה עונשי מינימום למיידי אבנים ובקבוקי תבערה, כמו גם הצעה לעצור במעצרים מינהליים עד תום ההליכים חשודים במעשים אלה. הותרה לפרסום זהות ההרוג בפיגוע האבנים בשכונת ארמון הנציב: אלכסנדר לבלוביץ' (64)

זירת האירוע, אמש (כבאות ירושלים)

פרסום ראשון: בעקבות פיגוע האבנים בשכונת ארמון הנציב וההסלמה בעימותים בהר הבית, החליט ראש הממשלה נתניהו להביא לחקיקה מהירה עונשי מינימום למיידי אבנים ובקבוקי תבערה. כך נודע לחדשות 2. נושא נוסף שראש הממשלה יעלה מחר בדיון הוא הצעה לעצור במעצרים מינהליים עד תום ההליכים חשודים ביידויי אבנים ובקבוקי תבערה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהדורה המרכזית פורסם הערב (שני) כי נתניהו יעלה את הנושא כבר מחר בדיון המיוחד שהוא מכנס שיעסוק בדרכי ההתמודדות בהסלמה בידויי האבנים ובהר הבית. בדיון החירום שיזם נתניהו ישתתפו גם שר הביטחון יעלון, השר לביטחון פנים ארדן, שרת המשפטים שקד, שר התחבורה כץ, אנשי הפרקליטות, היועץ המשפטי לממשלה ויינשטין וגורמי ביטחון.

"ראש הממשלה רואה בחומרה רבה את יידויי האבנים ובקבוקי התבערה נגד אזרחי ישראל ומתכוון להילחם בתופעה בכל האמצעים ובכללם החמרת הענישה והאכיפה", נמסר מלשכתו של נתניהו.

אלכסנדר לבלוביץ'

ההרוג בפיגוע: אלכסנדר לבלוביץ', בן 64

מוקדם יותר הותרה לפרסום זהותו של ההרוג בפיגוע האבנים בשכונת ארמון הנציב בבירה: אלכסנדר לבלוביץ', תושב ירושלים בן 64. "אני בהלם שאני כותב את זה, אבל אבא שלי נרצח אתמול בערב החג בדרכו הבייתה מיידוי אבנים בירושלים. אבן אחת שינתה את מסלול חיי", כתב בנו בעמוד הפייסבוק שלו.

מועד הלוויתו של לבלוביץ' טרם נקבע ובנו סיפר כי הוא נמצא בדרכו מניו-יורק לישראל כדי להשתתף בטקס. "אבא, אני אוהב אותך".

יכנס דיון חירום. נתניהו (חדשות 2)

לבלוביץ' איבד שליטה כתוצאה מיידוי האבנים והתנגש בעוצמה רבה בעמוד. כתוצאה מכך הוא נפגע אנושות ולפנות בוקר מת מפצעיו. שני נוסעים אחרים שהיו עמו ברכב נפצעו באורח קל.

במשטרת ירושלים אומרים כי נבדקת גם אפשרות שהנהג לקה בלבו בעת האירוע, ואולי כתוצאה מכך איבד את השליטה והתנגש בעמוד. עם זאת, מעדויות שכבר נאספו עולה כי באזור אכן נרגמו מכוניות ישראליות באבנים - זמן קצר לפני התאונה הקטלנית. גופתו של לבלוביץ' הועברה לנתיחה במכון לרפואה משפטית באבו כביר.