בן ההרוג בפיגוע בי-ם: "אבא נרצח מיידוי אבנים בערב החג"

אלכסנדר לבלוביץ' (64), תושב ירושלים, נהרג אמש אחרי שאבנים יודו לעבר הרכב שבו נהג. הוא נפצע אנושות ולאחר מכן נקבע מותו. בנו: "אבן אחת שינתה את מסלול חיי". בצאת החג: נתניהו יכנס דיון חירום

זירת האירוע (כבאות ירושלים)

"אני בהלם שאני כותב את זה, אבל אבא שלי נרצח אתמול בערב החג בדרכו הבייתה מיידוי אבנים בירושלים. אבן אחת שינתה את מסלול חיי". את המילים הקשות הללו כתב ניר, בנו של אלכסנדר לבלוביץ' שנהרג אמש (ראשון) לאחר שמכוניתו נרגמה באבנים בשכונת ארמון הנציב בבירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מועד הלוויתו של לבלוביץ' טרם נקבע ובנו סיפר כי הוא נמצא בדרכו מניו-יורק לישראל כדי להשתתף בטקס. "אבא, אני אוהב אותך".

"נרצח מיידוי אבן". לבלוביץ'

לבלוביץ', תושב ירושלים בן 64, איבד שליטה כתוצאה מיידוי האבנים והתנגש בעוצמה רבה בעמוד. כתוצאה מכך הוא נפגע אנושות ולפנות בוקר מת מפצעיו. שני נוסעים אחרים שהיו עמו ברכב נפצעו באורח קל.

שניות אחרי האירוע (כבאות ירושלים)

נתניהו: "אלחם בתופעה בכל האמצעים"

במשטרת ירושלים אומרים כי נבדקת גם אפשרות שהנהג לקה בלבו בעת האירוע, ואולי כתוצאה מכך איבד את השליטה והתנגש בעמוד. עם זאת, מעדויות שכבר נאספו עולה כי באזור אכן נרגמו מכוניות ישראליות באבנים - זמן קצר לפני התאונה הקטלנית. גופתו של לבלוביץ' הועברה לנתיחה במכון לרפואה משפטית באבו כביר.

בדיון החירום שיזם נתניהו ישתתפו גם שר הביטחון יעלון, השר לביטחון פנים ארדן, שרת המשפטים שקד, שר התחבורה כץ, אנשי הפרקליטות, היועץ המשפטי לממשלה ויינשטין וגורמי ביטחון.

"ראש הממשלה רואה בחומרה רבה את יידויי האבנים ובקבוקי התבערה נגד אזרחי ישראל ומתכוון להילחם בתופעה בכל האמצעים ובכללם החמרת הענישה והאכיפה", נמסר מלשכתו של נתניהו.

כאמור, העילה המרכזית לדיון החירום שראש הממשלה יקיים מחר בערב היא כמובן האירוע בירושלים אמש, אבל עילה נוספת היא העימותים שאירעו ביומיים האחרונים בהר הבית. גם הם יעלו לדיון בישיבת החירום.