הפרות סדר בהר הבית בי-ם: 9 נעצרו

באירועים שונים בהר הבית תקפו צעירים מוסלמים את השוטרים שנכחו במקום ואף צעיר יהודי שעבר סמוך לשער השלשלת. בכל התקריות נעצרו 9 פלסטינים. שוטר אחד נפגע קל, והצעיר היהודי שהותקף טופל במקום ונלקח להגשת תלונה

עוד בוקר אלים בהר הבית: צעירים מוסלמים יידו הבוקר (שני) אבנים לעבר שוטרי משטרת ירושלים שהיו באתר במסגרת ההיערכות לפתיחתו לקהל המבקרים. שוטר אחד נפגע קל וטופל במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מיד עם כניסת כוח המשטרה ומשמר הגבול לשטח ההר, נמלטו רעולי הפנים והפורעים לתוך המסגד והחלו ליידות עשרות אבנים לעבר הכוחות. חמישה מהם נעצרו. שני חשודים נוספים נעצרו בשטח הר הבית לאחר שניסו לדחוף ולתקוף שוטרים בהר.

ביקורי היהודים והתיירים בשטח הר הבית התקיימו כרגיל. במהלך הבוקר נכנסו לאתר כ-500 מבקרים. הר הבית נסגר כמתוכנן בשעה היעודה.

בתקרית אחרת שאירעה הבוקר, תקפו מוסלמים צעיר יהודי שעבר סמוך לשער השלשלת. לוחמי משמר הגבול ושוטרי מרחב דוד המוצבים במקום הדפו את התוקפים ועצרו שני חשודים. הצעיר טופל במקום ונלקח להגשת תלונה.

העימותים הסוערים בהר הבית החלו כבר בסוף השבוע ועוררו מחדש את שאלת הריבונות על המקום הקדוש: בעוד בישראל הזדעזעו מהכוונה לפגוע במתפללים יהודים, ברשות הפלסטינית ובמדינות ערב טענו כי ישראל מנסה לכבוש מחדש את הר הבית. מנהיגי הליגה הערבית אף איימו לפנות לבית הדין הבינלאומי: "ישראל תשא באחריות על מעשיה".

מנהל מתחם אל-אקצא, השייח' עומאר אל-קיסוואני, גינה את הפעילות המשטרתית בהר ואמר כי "ישראל השתלטה על האתר הקדוש לנו". בשיחה עם סוכנות הידיעות הפלסטינית מען הוא אמר כי ישראל "כפתה את הריבונות שלה בכוח הזרוע". לדבריו, השימוש בכוח במתחם הקדוש עלול להיוות הפרה של ההסכמים הקיימים.