חשד: איבד שליטה ונהרג בגלל יידוי אבנים

תאונה קטלנית או אירוע ביטחוני חמור? נהג כבן 60 נהרג בערב החג בירושלים לאחר שאיבד שליטה על מכוניתו. במשטרה חוקרים אם איבוד השליטה נגרם בעקבות יידוי אבנים לעבר המכונית. במקביל רה"מ הודיע על כינוס דיון חירום בנושא יידויי האבנים בירושלים וסביבתה במוצאי החג

יכנס דיון חירום. נתניהו (רויטרס)

חג לא שקט: נהג מכונית נהרג אמש (ראשון) כשמכוניתו התנגשה בעמוד, ונבדק חשד שהוא איבד את השליטה כתוצאה מיידוי אבנים על מכוניתו. התאונה אירעה סמוך לחצות ברחוב אשר וינר בשכונת תלפיות בירושלים, סמוך לכפר ג'בל מוכבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות זאת, הודיע הבוקר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא יכנס מחר, במוצאי החג, דיון חירום למלחמה במיידי האבנים וזורקי בקבוקי התבערה בירושלים וסביבותיה.

ההרוג, תושב ירושלים כבן 60, התנגש בעוצמה רבה בעמוד וכתוצאה מכך נפגע באורח אנוש. לפנות בוקר הוא מת מפצעיו. שני נוסעים אחרים שהיו עמו ברכב נפצעו באורח קל.

זירת האירוע, אמש (אריק אבולוף, כבאות ירושלים)

רה"מ: "אילחם בתופעה בכל האמצעים"

במשטרת ירושלים אומרים כי נבדקת גם אפשרות שהנהג לקה בלבו, ואולי כתוצאה מכך איבד את השליטה והתנגש בעמוד. עם זאת, מעדויות שכבר נאספו עולה כי באזור אכן נרגמו מכוניות ישראליות באבנים, זמן קצר לפני התאונה הקטלנית. גופתו של הנהג הועברה לנתיחה במכון לרפואה משפטית באבו-כביר.

בדיון החירום שיזם נתניהו ישתתפו גם שר הביטחון יעלון, השר לביטחון פנים ארדן, שרת המשפטים שקד, שר התחבורה כץ, אנשי הפרקליטות, היועץ המשפטי לממשלה ויינשטין וגורמי ביטחון.

זירת האירוע, אמש (אריק אבולוף, כבאות ירושלים)

"ראש הממשלה רואה בחומרה רבה את יידויי האבנים ובקבוקי התבערה נגד אזרחי ישראל ומתכוון להילחם בתופעה בכל האמצעים ובכללם החמרת הענישה והאכיפה", נמסר מלשכתו של נתניהו.

כאמור, העילה המרכזית לדיון החירום שראש הממשלה יקיים מחר בערב היא כמובן האירוע בירושלים אמש, אבל עילה נוספת היא העימותים שאירעו ביומיים האחרונים בהר הבית. גם הם יעלו לדיון בישיבת החירום.