העצור המינהלי מאיר אטינגר: "הצווים נועדו לסתימת פיות"

כחודש לאחר מעצרו, ממשיך נכדו של הרב כהנא, מאיר אטינגר, להפנות אצבע מאשימה כלפי המשטרה והשב"כ ולשטוח את משנתו השנויה במחלוקת על הקמת "מדינת יהודה". במכתב שאותו העביר לעורך דינו ולרעייתו הבהיר: "מי שאישר את הצווים המינהליים - גרם להרג אזרחים יהודים רבים"

"סתימת פיות", אטינגר בעת מעצרו (אהוד אמיתון - סוכנות תצפית)

כחודש לאחר שנעצר על ידי השב"כ מעביר מאיר אטינגר, נכדו של הרב כהנא, מסרים מעוררי מחלוקת לרעייתו ועורך דינו. בכתב יד צפוף הוא שוטח את משנתו על "מדינת יהודה" ומפנה אצבע מאשימה כלפי מערכת הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הצווים המנהליים נועדו לסתימת פיות בלבד, ולא כדי לשמור על אזרחים", כותב אטינגר. "כל מי שנצמד לתורה הופך לאנרכיסט ונרדף ללא סיבה", הוא מוסיף.

אטינגר אף פנה במכתב אל תומכיו וביקש מהם להמשיך ולפעול למען הגשמת החלום של הקמת "מדינת יהודה". הוא הדגיש כי מי שאישר את המעצרים המנהליים הוא שגרם בכך להרג של אזרחים יהודים רבים. דבריו של אטינגר אינם חדשים למערכת הביטחון, והוא כבר פרסם את דעותיו בעבר באתרים שונים ובבלוגים.

המכתב שהעביר אטינגר


מעצרו של אטינגר היה הצעד הראשון של מערכת הביטחון בטיפול בימין הקיצוני, לנוכח שורה של תקריות אלימות שאירעו לפני כן, בראשם פיגוע הטרור בכפר דומא, שגבה את חייהם של שלושת בני משפחות דוואבשה. על פי הערכות של גורמים במשטרה ובשב"כ מעצרו נועד לגרום לרעידות אדמה בהנהגת נוער הגבעות.

גילו הצעיר של אטינגר אינו מסגיר את פועלו הרב בשנים האחרונות בתנועות הימין הרדיקלי. לפני מספר שנים הוא חבר לנערי הגבעות, בשנת 2011 הוא פרץ לראשונה לקבר יוסף בשכם לאחר שכניסתם למקום סורבה. הוא המשיך בשורה של פעולות שאינן פליליות באיו"ש, עד שלפני שלוש וחצי שנים נכלא במסגרת "פרשת המרגלים".

אטינגר הורשע אז באיסוף ומסירת מידע על כוחות צה"ל, זאת על מנת לנסות ולפגוע באפשרות של פינוי מאחזים בלתי חוקיים על ידי מערכת הביטחון. הוא שוחרר לאחר חצי שנה מהכלא. בשנת 2014 היה חלק מקבוצת הנערים שנכנסה לכפר הפלסטיני כוסרא, אך נתפסה על ידי התושבים המקומיים. כשהם מושפלים, מוכים וגם מתועדים - הוחזרו אטינגר וחבריו לידי כוחות הביטחון.

לפני כחצי שנה הוחלט בשב"כ להרחיק את אטינגר באמצעות צו מנהלי משטחי יהודה ושומרון וכן מירושלים למשך שנה, הגבלה נוספת שהוטלה עליו היא שהות לילית בביתו, בשל כך הוא החליט לעבור לצפת. אולם בעצמו טען, בבלוג שאותו הוא מנהל ברשת, שהדבר לא מנע ממנו להמשיך בפעילותו