ביידן על חבילת הפיצויים: "נשאל את הישראלים - 'מה אתם צריכים?'"

סגן נשיא ארצות הברית אמר כי הממשל האמריקני מתכנן לקיים פגישה עם גורמים ביטחוניים בישראל בכדי לדון עמם בדרכים לשימור יתרונה הצבאי של ישראל באזור, על רקע יישום הסכם הגרעין מול אירן. גורמים בכירים בממשל טענו כי מפגש בנושא עם ראש הממשלה נתניהו נמצא כבר בשלבי תכנון

סגן הנשיא ביידן (ארכיון) (רויטרס)

אחרי ההסכם עם אירן, כיצד תיראה חבילת הפיצויים? סגן נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן אמר הלילה (חמישי) כי הממשל האמריקני מעוניין להיפגש עם גורמים ישראלים בכדי לדון עמם באופן שבו ניתן יהיה לשמר את יתרונה הצבאי של ישראל, על רקע יישום הסכם הגרעין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ביידן אמר את הדברים בקבלת פנים שקיים במעונו עם מנהיגים יהודים בארצות הברית, כך דיווחה סוכנות הידיעות AP. ביידן לא ציין מתי יתקיים המפגש עם הגורמים בישראל, היכן יערך ובאיזו מתכונת. יחד עם זאת אמר סגן נשיא ארצות הברית כי ארצו מוכנה לשבת גורמי הביטחון והמודיעין בישראל ולשאול אותם לצרכיה הביטחוניים.

במקביל, גורמים רשמיים בארצות הברית טענו כי פגישה אפשרית בנושא מול ראש הממשלה בנימין נתניהו נמצאת בשלבי תכנון. הגורמים ציינו כי הממשל כבר דן עם ישראל בתאריכים אפשריים לקיום מפגש בנושא עם ראש הממשלה.

אובמה השיג רוב לאישור ההסכם

קבלת הפנים במעונו של ביידן התקיימה באווירה מתוחה, על רקע הסכם הגרעין שנחתם מול אירן. אחרי ששלושה סנטורים אמריקאים דמוקרטים אמרו במהלך השבוע שגם הם מגבים את העסקה, הצליח אובמה להשיג גוש חוסם למתנגדי ההסכם בבית הנבחרים האמריקני - והוא לא יצטרך אפילו להפעיל את הווטו הנשיאותי שלו.

השיג את הרוב הדרוש. אובמה (ארכיון) (רויטרס)

מדובר בהישג מדיני שני תוך זמן קצר לאובמה, לאחר שהבטיח בשבוע שעבר כי מתנגדי ההסכם לא יוכלו לעקוף את הווטו שלו.