דגלי חמאס ופת"ח בהלווייה בדומא

אלפים השתתפו בהלווייתה של ריהאם דוואבשה, הקורבן ה-3 בפיגוע ההצתה בכפר הפלסטיני. כל הפלגים הפלסטינים התאחדו סביב הטרגדיה הטעונה הזו. גופתה נותחה לקראת תביעה בביה"ד בהאג. צפו בדיווח של כתבנו מדומא

אלפים, מכל הזרמים בחברה הפלסטינית, הגיעו היום (שני) על מנת להשתתף בהלווית ריהאם דוואבשה, אם המשפחה שנפצעה בפיגוע היהודי בכפר דומא ומתה הלילה מפצעיה לאחר מאבק של יותר מחודש. בפיגוע נהרגו בנה עלי דוואבשה ובעלה סעד, ובציבור הפלסטיני זועמים על כך שטרם נעצרו חשודים במעשה. לקראת ההלווייה, העלתה מערכת הביטחון את הכוננות ברחבי יהודה ושומרון מחשש להפרות סדר - אך מסע הלווייה עבר ללא תקריות חריגות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הטקס בבית ספר התיכון המקומי התעכב בשל נתיחת הגופה, אך לבסוף יצא לדרכו והאם נקברה ליד בעלה סעד ובנה עלי שנרצחו. המשתתפים הניפו דגלים באוויר - גם של חמאס ופת"ח - באירוע עצוב שחוצה מחנות פוליטיים ברחוב הפלסטיני. האירוע אובטח בכוחות רבים, ובכפר דומא הוקם אוהל אבלים לזכר שלושת ההרוגים בפיגוע.

המתאבלים בכפר דומא (אוהד חמו, חדשות 2)

האח בן ה-4 אחמד עדיין מאושפז ומטופל בבית החולים תל השומר. גופת האם הועברה לנתיחה בבית חולים פלסטיני לקראת תביעה אפשרית נגד ישראל בבית הדין הבינלאומי בהאג. ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע מוקדם יותר את תנחומיו לבני המשפחה ואמר כי כוחות הביטחון עושים הכל על מנת לתפוס את המפגעים ולהביאם לדין, בעוד שבחמאס קראו לתגובה על מותה של דוואבשה. בהודעה שפרסם הארגון נכתב: "לא נסלח לכיבוש על הפשע".

"לא סיפרנו לילד, אבל הוא מרגיש ובוכה"

הלילה נקבע מותה של דוואבשה בבית החולים תל השומר. זאת לאחר ששלשום חלה הידרדרות במצבה, והנסיון להציל את חייה כשל. בני המשפחה עדיין לא סיפרו לילד אחמד, שמאושפז בתל השומר לאחר שנפצע קשה בפיגוע, את הבשורה הקשה. אחד מקרוביו סיפר לחדשות 2 Online: "הוא מרגיש את זה ובוכה".

מנוואר דוואבשה, קרובם של בני המשפחה הפלסטינית שנהרגו בהצתת ביתם, אמר בשיחה עם חדשות 2 Online כי "המשפחה שבורה, אנשים רבים מגיעים לכפר לנסות ולנחם".

משפחת דוואבשה

הבית בכפר דומא (FLASH90)

הוא בא בטענות לישראל שעדיין לא הצליחה לשים ידה על החשודים בהצתת הבית. "אני מקווה שלפחות תעזרו למשפחה ותכתבו למה עברו 40 יום ולא תפסתם אף אחד מהמתנחלים הקיצונים שרצחו משפחה שלמה", אמר. "זה בושה למדינת ישראל. זה בושה לכל אחד אם לא יתפסו אותם".