"הבן לא יודע אך הוא מרגיש ובוכה"

אחמד דוואבשה בן ה-4 נותר בלי הורים ובלי אח אחרי שהלילה מתה גם אמו, קורבן שלישי לפיגוע ההצתה בדומא. "המשפחה שבורה", סיפר קרוב משפחה לחדשות 2 Online. "ארבעים יום עברו ולא תפסו אף אחד"

אחמד בן ה-4 איבד את כל משפחתו, הבית שהוצ (Miriam Alster/FLASH90)

אחרי שבלילה (שני) נקבע בבית החולים מותה של ריהאם דוואבשה, שנפצעה אנושות בהצתת הבית בכפר דומא בו נהרגו בנה עלי ובעלה סעד, נותר הבן אחמד בן הארבע לבדו. בני המשפחה עדיין לא סיפרו לילד, שמאושפז בתל השומר לאחר שנפצע קשה בפיגוע, את הבשורה הקשה. אחד מקרוביו סיפר לחדשות 2 Online: "הוא מרגיש את זה ובוכה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנוואר דוואבשה, קרובם של בני המשפחה הפלסטינית שנהרגו בהצתת ביתם, אמר בשיחה עם חדשות 2 Online כי "המשפחה שבורה, אנשים רבים מגיעים לכפר לנסות ולנחם".

הוא בא בטענות לישראל שעדיין לא הצליחה לשים ידה על החשודים בהצתת הבית. "אני מקווה שלפחות תעזרו למשפחה ותכתבו למה עברו 40 יום ולא תפסתם אף אחד מהמתנחלים הקיצונים שרצחו משפחה שלמה", אמר. "זה בושה למדינת ישראל. זה בושה לכל אחד אם לא יתפסו אותם".

ההורים והאח נהרגו בפיגוע

אחמד דוואבשה בן הארבע ממשיך בהליך השיקום הארוך שהוא עובר בבית החולים תל השומר ולא יגיע להלוויית אמו. לקראת ההלוויה שתיערך בצהריים בכפר דומא, העלתה מערכת הביטחון את הכוננות ברחבי יהודה ושומרון מחשש להפרות סדר.

בלילה נאלצו הרופאים במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים תל השומר לקבוע את מותה של ריהאם דוואבשה, לאחר ששלשום חלה הידרדרות במצבה.

גופתה תועבר לידי משפחתה ומשם למכון הפתולוגי באוניברסיטת א-נג'אח לצורך נתיחה. לאחר מכן תועבר למסגד בכפר דומא, שם צפוי טקס הקבורה לאחר תפילת הצהריים, בהשתתפות אלפי בני אדם.

חבר הכנסת זוהיר בהלול (המחנה הציוני) הביע הבוקר כאב על מות האם. "הלב נחמץ. 39 ימים, 3 בני משפחה הרוגים ואף לא עצור אחד או קצה חוט שירמוז מי אחראי למעשה הנבלה הברברי", אמר. "כוחות הביטחון הישראלים, שמתהדרים במודיעין מובחר, מערכות נשק מתקדמות וארגוני ביון מפוארים, לא מסוגלים אפילו להביא למשפט כמה רוצחים קטנים ועלובים. מקומם, אך בעיקר מביש".

בהכנת הידיעה השתתפו: ניר דבורי, עזרי עמרם ואוהד חמו