החלו העבודות להקמת הגדר המזרחית

פחות משבוע לאחר אישור תקציב המדינה בקריאה ראשונה החלו העבודות להקמת "הגדר המזרחית" בין אילת לירדן. מדובר במכשול שיתפרש לאורך 30 ק"מ ויכלול אמצעים מתקדמים, לרבות אמצעי תצפית וחדרי חמ"ל. עלותו הכוללת של הפרויקט היא כ-300 מיליון שקלים והקמתו צפויה להימשך כשנה

משרד הביטחון החל הבוקר (ראשון) בעבודות להקמת "הגדר המזרחית" בגבול ישראל-ירדן שתעבור בין אילת לחולות סמר. היוזמה תתבסס על המודל שפותח בגבולות מצרים וברמת הגולן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר במיזם בעל חשיבות אסטרטגית שימומן מתקציב ייעודי שהעבירה הממשלה למשרד הביטחון. על פי התכניות, יתפרש קטע הגדר המתוכנן לאורך 30 ק"מ והעבודות להקמתו צפויות להסתיים תוך שנה. במקביל, החל אגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון בפרסום מכרזים להקמת הפרויקט כולו.

הגדר המתוכננת תכלול מכשולים מתקדמים נוספים, בהם כבישי מערכת, מגדלי תצפית וחמ"לים יעודיים. עבודות הקמת הפרויקט יכללו גם הקמת מיגון ייחודי באזור שדה התעופה על שם "אילן רמון" המוקם בימים אלה סמוך לתמנע.

באתר העבודות נכח הבוקר גם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהתייחס לחשיבות הגדר לנוכח משבר המהגרים באירופה. "אנחנו צריכים להגן על גבולותינו", אמר נתניהו. "איננו יודעים מה יילד יום. אנחנו צריכים שתהיה לנו שליטה מלאה על הגבולות. כל אחד צריך לחשוב מה היה קורה אלמלא היינו מקימים את הגדר בגבול מצרים. ישראל הייתה נמצאת במשבר קשה מאוד. גם ביטחוני וגם של הסתננות, משבר ביטחוני ולאומי. אני רוצה להבטיח את מדינת ישראל בכל גבולותיה וזה בדיוק מה שאני עושה היום".

במערכת הביטחון מדגישים כי בתכנון הפרויקט ניתן משקל רב לתוואי השטח הייחודי של הערבה ולמזעור הפגיעה בנוף, זאת בתיאום עם גורמי הגנת הסביבה. לשם כך פותחו בין השאר פתרונות הידרולוגיים שיאפשרו את הקמת המכשול בתוואי נחל הערבה, וכן מעברי מים לחיזוק עמידות המכשול, מעברים אקולוגיים לבעלי חיים ופתרונות שונים למניעת החלדה של התשתית בשל קרבתה לים.