המכ"ם שישדרג את ההתרעה מפצמ"ר

בחודש הבא צפוי צה"ל להציב את המכ"ם הראשון כחלק משיפור מערכת ההתרעה מפני ירי רקטות לעבר דרום הארץ. החידוש יעניק בין השאר לתושבים ארכה של 7-8 שניות בזמן ההתראה במקרה של שיגור ויצמצם את המקרים שבהם לא נשמעת אזעקה כלל במקרה של ירי אמת לעבר ישראל

שדרוג מערכת ההתרעה של ישראל. כיפת ברזל, (חדשות 2)

מערכת הביטחון תשיק בחודש הבא באזור עוטף עזה מערכת חדשה שתקצר את זמן ההתרעה במקרה של ירי רקטות ופצצות מרגמה ותצמצם את מספר המקרים שבהם לא נשמעת אזעקה כלל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר במערכת מכ"ם חדשה ששלב הניסויים בה נחתם בחודש שעבר בהצלחה, והיא נועדה לשפר את ביטחונם של התושבים המתגוררים ביישובים הסמוכים לגדר המערכת.

שתי התרומות העיקריות של המערכות נוגעות לזמן ההתרעה במקרה של שיגור פצמ"רים ורקטות לעבר יישובים שקרבתם לרצועה לא איפשרה מתן התרעה תוך פרק זמן סביר. הפעלת המערכת תעניק כעת התרעה מוקדמת של 7-8 שניות נוספות לזמן ההיערכות הנוכחי של התושבים, וכן תצמצם את מספר המקרים שבהם לא נשמעת אזעקה כלל במקרה של שיגור.

במקביל, התקבלה החלטה נוספת בסוגיית הגדר החכמה שצפויה לקום לאורך הגבול שבין ישראל לרצועה, ולפיה אישרו גורמים בצה"ל את התכניות שהועברו לאישור הדרג המדיני. על פי ההערכות, עם העברת תקציב הביטחון יחלו העבודות להקמת מקטע אחד מתוך תוואי הגדר הכולל.