בת 19 "הקפיצה" את כוחות הביטחון

כוחות הביטחון הוקפצו בעקבות דיווח על צעירה שיצאה עם רכבו של אביה ולא יצרה קשר מאז. הרכב אוכן באזור חברון, והצעירה שנמצאה בריאה ושלמה הועברה על ידי שוטרים פלסטינים למינהל האזרחי ומשם הועברה למשטרה. עדיין לא ברורות נסיבות המקרה

ארכיון (אלי אנג)

הצעירה שהקפיצה את כוחות הביטחון נמצאה בריאה ושלמה: בת 19 מפרדס חנה יצאה אתמול (שבת) עם רכבו של אביה. הרכב אוכן הבוקר באמצעות מכשיר איתורן באזור חברון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הצעירה, שכאמור הייתה בריאה ושלמה, הועברה הבוקר מדהריה על ידי שוטרים פלסטינים לאנשי המינהל האזרחי ומשם הועברה למשטרת ישראל. עדיין לא ברורות הנסיבות שהובילו את הצעירה לחורשה.

רק בשבוע שעבר הוקפצו כוחות הביטחון לשכונת ג'בל ג'והר בחברון, לאחר שחמישה תיירים, בני ישיבה מברוקלין, שניסו להגיע למערת המכפלה נקלעו בשוגג לשכונה והותקפו על ידי עשרות פלסטינים. המתפרעים יידו לעבר החמישה אבנים ומקלות, ושניים מהם נפצעו קל ונזקקו לטיפול רפואי.

ניסיון הלינץ' בחברון, בשבוע שעבר

הנוסעים הצליחו להימלט מרכבם ומצאו מקלט בביתו של פלסטיני תושב השכונה שהחביא אותם בביתו. הפלסטיני הוא גם זה שיצר קשר עם קציני המינהל האזרחי, שהזעיקו את כוחות הביטחון. בזמן שהחמישה תפסו מחסה, הציתו המתפרעים את רכבם.

כוחות גדולים מאוד של צבא, משטרה ומשמר הגבול הגיעו לשכונה והצליחו לחלץ את הנוסעים. שני הפצועים שנפגעו מאבנים ומשברי זכוכית, טופלו במקום. עם כניסת הכוחות התפתחו בשכונה הפרות סדר ועימותים נרשמו בין המתפרעים לבין אנשי כוחות הביטחון. מספר פלסטינים נפגעו מירי גז מדמיע.